Forum Polityka, aktualnościKraj

Zwolnienia w Zachem. Każdy pracownik dostanie po 50 tys. złotych

Zwolnienia w Zachem. Każdy pracownik dostanie po 50 tys. złotych

Wyświetlaj:
jakub2 / 37.47.112.* / 2013-01-01 00:56
Zobaczcie jak was pod tym hasłem "SOLIDARNOŚC " nadal rolują , SOLIDARNOŚC " to najwiękssy przekręt wszechczasów !!! a 50000 tyś na długo nie wystarczą , ani też nic za to nie zrobicie , dostaniecie na bilet w jedną stronę .
zachemowiec / 83.20.209.* / 2012-12-23 16:10
Niby wszystko się zgadza Zachem jaki Ciech to pozostałość poprzedniej epoki PRL
przez brak decyzji w sprawie inwestycji rozbudowy linii TDA (aminny) zachem kupował TDA drożej niż sprzedawał TDI
A miała być rozbudowa instalacji DNT/TDA
Modernizacja EPI prawie zakończona tylko uruchomić . I 80milionów trafi do HUTY modernizowano za to
S-200 na nowy sposób sterowania (komuterowe) a stare jest wpełni sprawne
Wymina kolumny ściekowej za ok 6milonów inwestycja trwała ok 3lata a zwróciła się w rok......
Decyzyjność ludzi odpowiedzialnych pozostawia wiele
Szkoda bo za PRL było by gotowe na 1 MAJ lub 22 LIPCA
Modernizacja DNT to kolejne ok 50milonów
O modernizacji Elektrolizy zapomnieli a też miła być zrobiona ...........
Wtopili tylko w skraplanie chloru bo nie można było kupić freonu do starej instalacji........
Tak przewidywał pakiet inwestycyjny
Każda modernizacja zrobiona z głową dawała szybki zysk lub bezpieczeństwo
Tylko w ciechu wtopili w opcje walutowe chyba 600milonów.........
I po modernizacjach za 170milonów

Co do wysokości odpraw to wszyscy dostają po 50 tys w 2013 czy sprzątaczką czy kierownik ........czyli ja za komuny...........
Bo odprawa to
3 pensje (w wypowiedzeniu trzeba pracować przez 3 mies)
3 miesięczna odprawa ( zgodnie z kodeksem)
+jakaś reszta tak aby wyszło 50 tys
tat więc ciech daje 5-25 tys ale medialnie jest 50 tys
Tak więc wszyscy w zachemie pracują w 2013 za 50tys
Chyba takie pomysły miał tow Lenin......
A co akcji ciech to bankrut i oszuści dlaczego utrzymywali w tajemnicy sprzedaż TDI przez 3 tyg? Może ktoś kupił swoje akcje w promocji
.........Bo chyba wiedzą że toną w długach
Polecam film dla pracowników CIECH może się zastanowią czy za wszelką cene trzeba Budowć w warszawce
Mój kawałek tortu 2011 Ma part du gateau
Bo jak tak dalej to w Polsce mieszkać będą tylko w warszawce a reszta w obywateli Rzeczyposolitej w normalnych Krajach np w Niemcy
bo tam dbają o swój przemysł np BASF
Vader77 / 109.243.232.* / 2012-12-26 15:50
Zaloze sie ze nie ma sumy ktora by ci odpowiadala.Jakby to bylo wiecej niz 50000 tez bylbys niezadowolony - tak dla zasady.Przypomne ci ze jeszcze calkiem niedawno pracownicy mieli dostac o 10 tys mniej.Zarzad zgodzil sie na wiecej.Zastanow sie wiec czy twoje pisanie ma sens i zauwaz, ze ludzie nie zostali bez wsparcia.Dostana wieksza kase i moga liczyc na pomoc w znalezieniu nastepnej pracy.Ciekawe co ty bys zaproponowal pracownikom w takiej sytuacji...
Kazik121 / 83.7.200.* / 2012-12-20 14:39
proponuję zwolnić 354 posłów i 100 senatorów - dlaczego mamy płacić na darmozjadówl, ujadających i warczących na siebie a też nie wiadomo czy posłów czy posłanki
T.J. / 83.8.140.* / 2012-12-20 14:36
Współczuję zwalnianym pracownikom. Mam jednak przemyślenia które mi w żaden sposób nie pasują do logiki.
Jak można od zakładu który broni się przed upadkiem żądać 50 tysięcznych, czy jak we Fiacie 18 miesięcznych odpraw ??!!! Przecież ten zakład ogranicza zatrudnienie bo go nie stać na dalsze wypłacanie wynagrodzeń dla tej ilości pracowników jaką zatrudnia . A teraz co !!! Mimo że część załogi nie będzie nic robić, nie będą wytwarzać żadnego produktu to ten upadający zakład ma jeszcze przez pół, czy 1.5 roku płacić za nic ???!!! Związkowcy nie widzą że to prosta droga do całkowitej upadłości zakładu !!!
Zresztą przyszło mi na myśl że dla niektórych zakładów lepiej ogłosić całkowitą upadłość i zapłacić 3 miesięczną odprawę lub jak nie to niech syndyk się martwi niż ratować się i zwalniać część załogi po to żeby reszta miała pracę i płacić tak olbrzymie odprawy !!
Inna sprawa to gdzie sprawiedliwość !! W małych zakładach pracownicy są zwalniani bez żadnych odpraw i muszą sobie jakoś radzić !!
Przecież za te odprawy to i tak w końcu zapłacimy my wszyscy !
Nie wyciągnięto żadnej nauki z olbrzymich odpraw jakie dostawali górnicy przy likwidowaniu kopalń. W większości pieniądze te zostały przejedzone i niestety przepite, a ktoś kto ma zapewniony byt przez rok czy nawet półtora to tak się rozleniwia że wcale nie szuka pracy a czym dłużej to tym trudniej jest się zmobilizować do tego !!!
Niestety coraz częściej widzę że związkowcy na swoich cieplutkich posadkach wcale nie myślą o przyszłości zakładu, czy o przetrwaniu ciężkich czasów, po to aby jednak zakład pozostał i zatrudniał chociaż część załogi. Najważniejsze dla nich jest dziś i to aby broń Boże niezadowolona załogo nie wywaliła ich z posadki.
RB533 / 81.219.138.* / 2012-12-20 18:46
I tak większość pieniędzy dostanie w postaci podatku dochodowego państwo czyli rząd do roztrwonienia na kolej i LOT
konserwa / 2012-12-20 14:15 / Tysiącznik na forum
Skoro praca podstawowy składnik kosztów w Polsce jest o 50% tańsza niż w UE to jakim cudem koszt wytwarzania był wyższy??? Mam wrażenie, że kolejna Polska firma została załatwiona, czyżby Niemcom opłacało się wszystko produkować a nam nie opłaca się nic??? Wyprzedaż Polski trwa w najlepsze.
m-53 / 95.49.163.* / 2012-12-20 13:54

zarząd Ciechu uzasadniał umowę z BASF zbyt wysokimi kosztami produkcji TDI w Bydgoszczy.


Ci z BASF to debile??????
Jeżeli koszty były zbyt wysokie wystarczyło poczekać i kupić bankruta.
Antoni Masłowiec / 2012-12-20 13:56
Nie dowierzam że pracownicy któ¶zy są zwolniani dostają aż piędziesiąt tysięcy złotych... czy to waszym zdaniem nie za dużo?!
konserwa / 2012-12-20 14:16 / Tysiącznik na forum
Żeby zamknąć buzie ludziom te 50 tys wystarczy.
Sukces eurocieciów / 164.127.219.* / 2012-12-20 13:02
Jedno machnięcie miotły a jaki odrazu porządek...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
baron84 / 2012-12-20 13:02 / Bywalec forum
pzrecież zamiast dostać taką odprawę, to mogliby jeszcze spokojnie poparcować za te pieniądze kilka miesięcy
Asia 124 / 79.187.91.* / 2012-12-20 12:19
Ja też chce 50 tys. zł, gdy mnie zwolnią!!!! A tu d.... Tylko uprzywilejowane branże dają taką kasę i gdzie tu sprawiedliwość.
Fiołkowa / 178.36.173.* / 2012-12-24 15:01
Trzeba się było organizować i walczyć w swoim miejscu pracy a nie łykać propagandę oczerniającą organizacje pracownicze. Lizaniem tyłka szefom jeszcze nikt nic nie osiągnął.

antiklas.pl

Najnowsze wpisy