Forum Forum prawnePracy

zwolnienie z pełnienia obowiązków w okresie wypowiedzenia

zwolnienie z pełnienia obowiązków w okresie wypowiedzenia

gość134 / 78.10.85.* / 2012-10-09 14:36
Witam
Nurtuje mnie jedna sprawa
30.06.2012 otrzymałem wypowiedzenie z pracy z okresem 3 miesięcznym czyli do końca września i odprawą 3 miesięczną (zwolnienie grupowe).
W lipcu przepracowałem 15 dni i następnie zostałem wysłany na urlop do 6 sierpnia, i następnie ze względu na brak pracy otrzymałem pismo że w pozostałym okresie (do 30 września) zostaje zwolniony z obowiązku świadczenia pracy i będzie mi wypłacane postojowe w wysokości 100 zł za dzień.
Moje pytanie dotyczy sposobu obliczenia odprawy, czy będzie uwzględniany okres części sierpnia i wrzesień (nie pracowałem bo zostałem zwolniony z pełnienia obowiązków), czy miesiące w których faktycznie pracowałem?
pozdrawiam
szklarek / 2012-10-09 15:13
Wynagrodzenie postojowe nie jest wliczane do podstawy wymiaru odprawy. Wynika to z faktu, że odprawę wylicza się ( na mocy Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29 maja 1996 r. w sprawie sposobu ustalania wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczania odszkodowań, odpraw, dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy ) tak jak ekwiwalent za niewykorzystany urlop, czyli zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop.


Tu o zasadach:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/jak;obliczyc;ekwiwalent;za;urlop,0,0,545280.html

Inna rzecz, że dyskusyjne jest to, czy za zwolnienie z obowiązku pracy należne jest zwykłe wynagrodzenie, czy obniżone postojowe:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/zwolnienie;z;obowiazku;swiadczenia;pracy,188,0,585660.html

Najnowsze wpisy