Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

4Fun Media miało 0,9 mln zł straty netto, 1,76 mln zł straty EBIT w I kw. 2020

0
Podziel się

4Fun Media odnotowało 0,9 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 0,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

4Fun Media miało 0,9 mln zł straty netto, 1,76 mln zł straty EBIT w I kw. 2020
bEpzXSCZ

Strata operacyjna wyniosła 1,76 mln zł wobec 0,4 mln zł zysku rok wcześniej. Strata EBITDA wyniosła 31 tys. zł wobec 752 tys. zł zysku EBITDA rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,33 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 12,89 mln zł rok wcześniej.

"W pierwszym kwartale 2020 roku grupa kapitałowa 4fun Media osiągnęła przychody na poziomie 11 330 tys. zł, co oznacza spadek w stosunku do roku ubiegłego o 12%. Był on spowodowany głównie niższą sprzedażą w segmencie reklamy telewizyjnej i znaczącym spadkiem przychodów pochodzących z działalności agencji reklamowych czego nie udało się zrekompensować dynamicznym wzrostem sprzedaży w pozostałych segmentach" - czytamy w komentarzu zarządu do wyników.

bEpzXSDb

Głównym źródłem przychodów w raportowanym okresie był segment sprzedaży reklam zewnętrznych z obszaru Digital Signage, prowadzonej przez spółkę zależną Screen Network. Stanowiła ona blisko 37% całości sprzedaży spółki w okresie sprawozdawczym, notując znaczącą dynamikę w stosunku do pierwszych trzech miesięcy 2019 roku (wzrost o 34%). Drugim co do wielkości źródłem skonsolidowanych przychodów emitenta była reklama telewizyjna, powiększona o sprzedaż pochodzącą z działalności portalu internetowego naEkranie.pl, wspólnie tworzących segment TV&Digital Content. Przychody te stanowiły 27% całości sprzedaży grupy kapitałowej i były niższe o 32% w stosunku do pierwszego kwartału 2019 roku. Spadek był spowodowany głównie niższą oglądalnością kanałów należących do 4fun Media (r/r o 0,09 pkt proc.) oraz skutkami pojawienia się w połowie marca pandemii koronawirusa, która wpłynęła na budżety reklamowe, podano również.

"Należy zakładać, iż niekorzystana sytuacja na rynku reklamy telewizyjnej utrzyma się także w kolejnych kwartałach 2020 roku co będzie miało wpływ na spadek przychodów i poziom osiąganych rentowności przez emitenta" - podsumowano w komentarzu.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2020 r. wyniosła 32 tys. zł wobec 149 tys. zł straty rok wcześniej.

Grupa 4Fun Media jest firmą działającą na rynku telewizyjnym i mediów cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku telewizji tematycznych. 4Fun Media jest interaktywną platformą telewizyjną, dystrybuującą treści wideo poprzez telewizję, telefonię komórkową, platformy IPTV, internet oraz autorskie rozwiązania typu second screen (aplikacja 4Fun App). Do grupy kapitałowej 4fun Media należą tematyczne kanały telewizyjne 4Fun.tv, 4Fun Dance oraz Gold Hits, spółka Program - dystrybutor tematycznych programów telewizyjnych i treści multimedialnych w różnych formatach, pierwsza hybrydowa agencja reklamowa w Polsce - Bridge 2 Fun oraz największa sieć Digital Signage w Polsce - Screen Network. Skonsolidowane przychody wyniosły 58,84 mln zł w 2019 r.

bEpzXSDC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)