Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AAA Auto liczy na sprzedaż ponad 20 tys. aut w Polsce w 2020 r.

2
Podziel się:

Warszawa, 07.01.2020 (ISBnews) - AAA Auto sprzedało w Polsce 15 tys. aut używanych w 2019 r., co oznacza 58-proc. wzrost w skali roku, podała spółka. W ramach całej Grupy Aaures Holdings, do której należy AAA Auto, sprzedano rekordowe 86 tys. aut. AAA Auto oczekuje, że liczba sprzedanych w tym roku aut na polskim rynku przekroczy 20 tys. 

AAA Auto liczy na sprzedaż ponad 20 tys. aut w Polsce w 2020 r.
bEDlAgid

"Cieszę się, że chociaż sytuacja na rynku nie jest zbyt korzystna, udało nam się w ramach grupy utrzymać wzrost sprzedaży. Z wynikiem sprzedaży 86 000 samochodów przekroczyliśmy rekord z ubiegłego roku o kilka tysięcy. Jak do tej pory rok 2019 jest najbardziej pomyślnym w historii spółki, zarówno pod względem liczby sprzedanych samochodów, jak i rozwoju sieci oddziałów, która poszerzyła się już do 57 punktów sprzedaży i skupu" - powiedziała dyrektor generalna Aures Holdings Karolina Topolová, cytowana w komunikacie.

"Uważam, że dzięki trwającej ekspansji w Polsce oraz rozwoju bądź przebudowie oddziałów w innych krajach w tym roku zwiększymy liczbę samochodów będących przedmiotem obrotu. Obecnie sieć AAA Auto ma 13 oddziałów w Polsce, a do końca tego roku planuje osiągnąć liczbę dwudziestu. Oczekujemy, że Polska stanie się naszym drugim co do wielkości rynkiem z ponad 20 000 sprzedanych samochodów w tym roku. Dotychczas tę pozycję zajmowała Słowacja z 18 000 samochodów rocznie" - dodała Topolová.

W Polsce i na Węgrzech na pierwszym miejscu wśród najlepiej sprzedających się aut w 2019 roku znalazł się Opel Astra. W obu krajach bardzo popularny był także Ford Focus, który w obu tych krajach zajmuje drugą pozycję.

bEDlAgif

W ubiegłym roku widoczny był wzrost zainteresowania samochodami na benzynę. W sieci centrów samochodowych AAA Auto taki pojazd kupiło 55% klientów, podano także.

Grupa AAA Auto jest częścią Aures Holdings, należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. W Polsce grupa funkcjonuje jako Autocentrum AAA Auto Sp. z o.o.

bEDlAgiG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Drex
2 lata temu
O przekretach tej firmy można książkę napisać :) nie polecam nikomu
janusz
2 lata temu
wole sam se znalesc auto