Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Akcje Ciechu tańsze niż przy prywatyzacji. Sąd odrzucił apelację. Trzeba płacić zaległy podatek

58
Podziel się:

Skarga oddalona i zaległy podatek wraz z odsetkami przepadły. Ciech musi pogodzić się ze stratą.

Sebastian Kluczyk nie ma ostatnio łatwego życia ze "skarbówką"
Sebastian Kluczyk nie ma ostatnio łatwego życia ze "skarbówką" (East News, marcin kmieciński)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę Ciechu i utrzymał decyzję urzędu skarbowego z Krakowa. Spółka musi zapłacić zaległy podatek z 2012 roku i odsetki za zwłokę, łącznie 66,4 mln zł.

Kwota zobowiązania podatkowego określona w decyzji w wysokości 43,7 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę w kwocie wskazanej przez Urząd Skarbowy w wysokości 22,7 mln zł została wpłacona do urzędu po otrzymaniu decyzji - podał Ciech. Spółka chciała to odzyskać, ale jak widać bezskutecznie.

"Spółka oraz jej doradcy nie zgadzają się z wyrokiem WSA. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe celem obrony skutków podatkowych swoich działań z 2012 r. wnosząc skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie" - podano.

Zobacz też: Nino o biznesie: Sebastian Kulczyk: porażki są potrzebne

To będzie już trzecia apelacja w tej sprawie. Najpierw spółka zwróciła się do naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, kwestionując decyzję organu podatkowego pierwszej instancji. Potem wniosła sprawę do sądu. Teraz kolej na NSA.

A to niejedyne problemy z aparatem skarbowym w ostatnim czasie. Problemy odkryto też w rozliczeniach VAT z 2013 roku (30,8 mln zł plus 13,5 mln zł odsetek za zwłokę) oraz CIT z 2015 roku (19,6 mln zł plus 4,7 mln zł odsetek)

Sprawy podatkowe zbijają kurs akcji Ciechu na pięcioletnie minima. Ciech traci w czwartek niemal 5 proc., a jego notowania zeszły do prawie 30 zł.

Tak nisko ostatnio był w czerwcu 2014 roku, czyli w czasie prywatyzacji spółki. Obecna cena niższa niż Jan Kulczyk, ojciec obecnego głównego akcjonariusza Sebastiana Kulczyka, płacił Skarbowi Państwa za prywatyzowaną spółkę (31 zł).

Notowania Ciechu od momentu prywatyzacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
zorro
3 lata temu
widze bardzo komunistyczne podejscie do zycie u wielu komentujacych . moze tak podzielimy polske na pol --- jedna polowa dla chcacych komuny i panstwowych firm lub druga oparta na pracy i kapitale ???
Jan
3 lata temu
stary Kulczyk wróci jak zmieni się władza,,wyczuł pismo nosem i się na trochę pochował,,,,
xxx
3 lata temu
a gdzie zyje stary Kulczyk,podobno widziało go parę osób w różnych zakatkach,,ile miał operacji plastycznych,,ale głosu nie zmienisz za zadne pieniądze..
Kowalski
3 lata temu
Nie ma się rząd w kieszeni,podatki płaci Kowalski,Kulczyk tym bardziej musi uczciwie płacić
jerzy
3 lata temu
Panie Kulczyk zwijaj Pan wszystkie interesy w Polsce.
...
Następna strona