Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Akcje Ciechu tańsze niż przy prywatyzacji. Sąd odrzucił apelację. Trzeba płacić zaległy podatek

58
Podziel się

Skarga oddalona i zaległy podatek wraz z odsetkami przepadły. Ciech musi pogodzić się ze stratą.

Sebastian Kluczyk nie ma ostatnio łatwego życia ze "skarbówką"
Sebastian Kluczyk nie ma ostatnio łatwego życia ze "skarbówką" (East News, marcin kmieciński)
bDSaHXaZ

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę Ciechu i utrzymał decyzję urzędu skarbowego z Krakowa. Spółka musi zapłacić zaległy podatek z 2012 roku i odsetki za zwłokę, łącznie 66,4 mln zł.

Kwota zobowiązania podatkowego określona w decyzji w wysokości 43,7 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę w kwocie wskazanej przez Urząd Skarbowy w wysokości 22,7 mln zł została wpłacona do urzędu po otrzymaniu decyzji - podał Ciech. Spółka chciała to odzyskać, ale jak widać bezskutecznie.

"Spółka oraz jej doradcy nie zgadzają się z wyrokiem WSA. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe celem obrony skutków podatkowych swoich działań z 2012 r. wnosząc skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie" - podano.

bDSaHXbb

Zobacz też: Nino o biznesie: Sebastian Kulczyk: porażki są potrzebne

To będzie już trzecia apelacja w tej sprawie. Najpierw spółka zwróciła się do naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, kwestionując decyzję organu podatkowego pierwszej instancji. Potem wniosła sprawę do sądu. Teraz kolej na NSA.

bDSaHXbh

A to niejedyne problemy z aparatem skarbowym w ostatnim czasie. Problemy odkryto też w rozliczeniach VAT z 2013 roku (30,8 mln zł plus 13,5 mln zł odsetek za zwłokę) oraz CIT z 2015 roku (19,6 mln zł plus 4,7 mln zł odsetek)

Sprawy podatkowe zbijają kurs akcji Ciechu na pięcioletnie minima. Ciech traci w czwartek niemal 5 proc., a jego notowania zeszły do prawie 30 zł.

Tak nisko ostatnio był w czerwcu 2014 roku, czyli w czasie prywatyzacji spółki. Obecna cena niższa niż Jan Kulczyk, ojciec obecnego głównego akcjonariusza Sebastiana Kulczyka, płacił Skarbowi Państwa za prywatyzowaną spółkę (31 zł).

bDSaHXbi

Notowania Ciechu od momentu prywatyzacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSaHXbC
giełda
giełda na żywo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
Warszawiak 12...
2 lata temu
Parasol ochronny zlozyl sie. Ach jaka szkoda.........
brodaty cwani...
2 lata temu
kasę ...brawo
stom
2 lata temu
kulczyk junior juz nie ma takich wpływów jak kulczyk senior
bDSaHXbD
No i pierdykl...
2 lata temu
Pewien mlody czlowiek mial bardzo wplywowego ojca, matka tez byla wplywowa, ale nie tak jak ojciec. Mlody zrobil studia inzynierskie, otworzyl wlasne biuro projektowe i dostawal fajne zlecenia. Wszyscy wokol byli dla niego mili, normalnie zycie miod i ambrozja. Niestety rodzice mu zmarli i zamknal sie parasol ochronny. Mlody stanal twarza w twarz z prawdziwym zyciem, skonczyla sie uprzejmosc i uleglosc. Ojca, ktory mogl wykonczyc ludzi, ktorzy tylko by usilowaliby przeciwstawic sie jego synowi juz nie bylo. Mlody na skutek traumy zwinal interes.Blad chlopalka polegal na tym, ze zamiast budowac swoje uklady bazowal na strachu ludzi przed jego ojcem.
Fuck
2 lata temu
Dostał ciech za darmo od donka, ale się nie dzielił z kim trzeba
...
Następna strona