Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.10.2019 08:21

Akcje Ciechu tańsze niż przy prywatyzacji. Sąd odrzucił apelację. Trzeba płacić zaległy podatek

Skarga oddalona i zaległy podatek wraz z odsetkami przepadły. Ciech musi pogodzić się ze stratą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sebastian Kluczyk nie ma ostatnio łatwego życia ze "skarbówką" (Fot: marcin kmieciński)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę Ciechu i utrzymał decyzję urzędu skarbowego z Krakowa. Spółka musi zapłacić zaległy podatek z 2012 roku i odsetki za zwłokę, łącznie 66,4 mln zł.

Kwota zobowiązania podatkowego określona w decyzji w wysokości 43,7 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę w kwocie wskazanej przez Urząd Skarbowy w wysokości 22,7 mln zł została wpłacona do urzędu po otrzymaniu decyzji - podał Ciech. Spółka chciała to odzyskać, ale jak widać bezskutecznie.

"Spółka oraz jej doradcy nie zgadzają się z wyrokiem WSA. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe celem obrony skutków podatkowych swoich działań z 2012 r. wnosząc skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie" - podano.

Zobacz też: Nino o biznesie: Sebastian Kulczyk: porażki są potrzebne

To będzie już trzecia apelacja w tej sprawie. Najpierw spółka zwróciła się do naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, kwestionując decyzję organu podatkowego pierwszej instancji. Potem wniosła sprawę do sądu. Teraz kolej na NSA.

A to niejedyne problemy z aparatem skarbowym w ostatnim czasie. Problemy odkryto też w rozliczeniach VAT z 2013 roku (30,8 mln zł plus 13,5 mln zł odsetek za zwłokę) oraz CIT z 2015 roku (19,6 mln zł plus 4,7 mln zł odsetek)

Sprawy podatkowe zbijają kurs akcji Ciechu na pięcioletnie minima. Ciech traci w czwartek niemal 5 proc., a jego notowania zeszły do prawie 30 zł.

Tak nisko ostatnio był w czerwcu 2014 roku, czyli w czasie prywatyzacji spółki. Obecna cena niższa niż Jan Kulczyk, ojciec obecnego głównego akcjonariusza Sebastiana Kulczyka, płacił Skarbowi Państwa za prywatyzowaną spółkę (31 zł).

Notowania Ciechu od momentu prywatyzacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, giełda na żywo, ciech, cie, prywatyzacja ciechu, sebastian kulczyk
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

ABCChciał robić interesy w Polsce to ma.Mam nadzieję ,że zwinie wszystko i przeniesie za granicę bo go zniszczą.Ważne jest dla US tu i teraz a nie to że … Czytaj całość

11-10-2019

Warszawiak 1234Parasol ochronny zlozyl sie. Ach jaka szkoda.........

10-10-2019

brodaty cwaniak musi oddaćkasę ...brawo

Rozwiń komentarze (58)