Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Akcje Ursusa sprzedane na podatki i ZUS. Pol-Mot odrzuca zarzuty KNF i idzie do sądu

10
Podziel się:

To nie znajomość poufnej informacji, ale potrzeba zdobycia pieniędzy na płatność VAT i ZUS miała być przyczyną sprzedaży akcji Ursusa za dwa miliony złotych - tłumaczy główny akcjonariusz Ursusa. Grozi Komisji Nadzoru Finansowego sądem.

KNF zarzucił grupie Pol-Mot Holding wykorzystanie informacji poufnej przy sprzedaży akcji Ursusa
KNF zarzucił grupie Pol-Mot Holding wykorzystanie informacji poufnej przy sprzedaży akcji Ursusa (Wikimedia Commons CC BY-SA)
bEsogpcR

Pol-Mot Holding nie zgadza się z twierdzeniami Komisji Nadzoru Finansowego, dotyczącymi zarzutu wykorzystania informacji poufnej przy sprzedaży akcji Ursusa. "Uznajemy je za bezpodstawne" - podała spółka w komunikacie do mediów.

"Zrealizowana przez Pol-Mot Auto (właściciela ok. 3,3 proc. akcji Ursusa)
w dniach 18-20 marca 2019 r. sprzedaż akcji Ursusa wynikała wyłącznie z braku środków na terminowe opłacenie ciążących na Pol-Mot Auto zobowiązań podatkowych (VAT) i składek ZUS" - podał w oświadczeniu prezes Pol-Mot Holding Andrzej Zarajczyk.

bEsogpcT

Zobacz też: Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego – „w Warszawie tylko biuro handlowe”.

Spółka twierdzi, że osoby wchodzące w skład organów Pol-Mot Auto nie miały dostępu do informacji poufnych Ursusa. Konkretnie chodzi o opublikowaną z dziewięciodniowym opóźnieniem informację z 11 marca 2019 r. o wpłynięciu do spółki informacji od komornika, działającego na zlecenie PKO BP. Do Ursusa trafiło wezwanie do zapłaty 10 mln zł plus odsetki i wszczęto egzekucję.

Jak oświadcza Pol-Mot Holding, opóźnienie informacji wynikało z "bezprawności działania komornika". Spółka argumentuje, że Ursus jest w toku przyśpieszonego postępowania układowego. "Z tego powodu bank PKO BP ani komornik nie mógł skutecznie wszcząć wspomnianej egzekucji" - podano. Potwierdzać to ma "postanowienie Sądu Gospodarczego w Lublinie, który zawiesił postępowanie egzekucyjne".

bEsogpcZ

"Spółki grupy kapitałowej Pol-Mot Holding podejmują dochodzenie ochrony prawnej dobrego imienia przed sądem" - podsumowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsogpdu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Proposel
2 lata temu
A może by tak zamiast do Torunia lolejną transzę skierować do Ursusa? To proponuję ja - Suweren. Podczas expose w Semie słyszałem, że moja wola jest pona prawem!
Andrzejek
2 lata temu
a bo to pierwszy raz.
Wawa
2 lata temu
Dobrze im szlo eksportowali maszyny do afryki ale komus w rzadxie sie to nie spodobało i ich załatwiłi
bEsogpdv
zachód
2 lata temu
Ursus zaczął być konkurencją dla zachodu więc trzeba to dobić.
Rob
2 lata temu
Wasze Plastusiowy kwiiczenie, to miód na moje uszy, hahaah