Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
11.04.2019 14:01

Akcje Ursusa sprzedane na podatki i ZUS. Pol-Mot odrzuca zarzuty KNF i idzie do sądu

To nie znajomość poufnej informacji, ale potrzeba zdobycia pieniędzy na płatność VAT i ZUS miała być przyczyną sprzedaży akcji Ursusa za dwa miliony złotych - tłumaczy główny akcjonariusz Ursusa. Grozi Komisji Nadzoru Finansowego sądem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
KNF zarzucił grupie Pol-Mot Holding wykorzystanie informacji poufnej przy sprzedaży akcji Ursusa

Pol-Mot Holding nie zgadza się z twierdzeniami Komisji Nadzoru Finansowego, dotyczącymi zarzutu wykorzystania informacji poufnej przy sprzedaży akcji Ursusa. "Uznajemy je za bezpodstawne" - podała spółka w komunikacie do mediów.

"Zrealizowana przez Pol-Mot Auto (właściciela ok. 3,3 proc. akcji Ursusa) w dniach 18-20 marca 2019 r. sprzedaż akcji Ursusa wynikała wyłącznie z braku środków na terminowe opłacenie ciążących na Pol-Mot Auto zobowiązań podatkowych (VAT) i składek ZUS" - podał w oświadczeniu prezes Pol-Mot Holding Andrzej Zarajczyk.

Zobacz też: Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego – „w Warszawie tylko biuro handlowe”.

Spółka twierdzi, że osoby wchodzące w skład organów Pol-Mot Auto nie miały dostępu do informacji poufnych Ursusa. Konkretnie chodzi o opublikowaną z dziewięciodniowym opóźnieniem informację z 11 marca 2019 r. o wpłynięciu do spółki informacji od komornika, działającego na zlecenie PKO BP. Do Ursusa trafiło wezwanie do zapłaty 10 mln zł plus odsetki i wszczęto egzekucję.

Jak oświadcza Pol-Mot Holding, opóźnienie informacji wynikało z "bezprawności działania komornika". Spółka argumentuje, że Ursus jest w toku przyśpieszonego postępowania układowego. "Z tego powodu bank PKO BP ani komornik nie mógł skutecznie wszcząć wspomnianej egzekucji" - podano. Potwierdzać to ma "postanowienie Sądu Gospodarczego w Lublinie, który zawiesił postępowanie egzekucyjne".

"Spółki grupy kapitałowej Pol-Mot Holding podejmują dochodzenie ochrony prawnej dobrego imienia przed sądem" - podsumowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, ursus, urs
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2019

PolakPiS zniszczy wszystko i wszystkich. Pytanie skąd potem będzie brał pieniądze dla rozjuszonego tłumy darmozjadów?

11-04-2019

VnW tym kraju PiS i ZUS załatwią jażdego ... ale ważne że unia da na świnię ...

11-04-2019

WwNie ważne na co poszły pieniądze tylko czy skorzystania na kursie akcji wykorzystując informacje poufne. To jest karalne.

Rozwiń komentarze (10)