Notowania

chemia
04.04.2019 16:49

Akcjonariusze Grupy Azoty Police nie podjęli uchwały ws. emisji akcji

Akcjonariusze Grupy Azoty Zakłady Chemiczne 'Police' nie podjęli podczas dzisiejszego NWZ uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji do 110 mln akcji serii C o wartości nominalnej 10 zł każda. Walne zdecydowało o przerwaniu obrad do 26 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" uchwala, co następuje: zarządza przerwę w obradach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia do dnia 26 kwietnia 2019 r. do godz. 12:00" - czytamy w uchwale.

W projektach uchwał na dzisiejsze NWZ znalazł się punkt dotyczący podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji do 110 mln akcji serii C o wartości nominalnej 10 zł każda z prawem poboru.

Wcześniej Police podały w komunikacie, że planowane podwyższenie kapitału powinno nastąpić nie później niż do końca lipca 2019 r., a wpływy z emisji mają na celu wsparcie realizacji strategii grupy kapitałowej Grupa Azoty na najbliższe lata, w szczególności dywersyfikacji i zwiększenia rentowności przychodów oraz wzmocnieniu zaangażowania w rozwój obszarów niezwiązanych z produkcją nawozową. Kluczowym zadaniem w tym zakresie jest realizacja projektu "Polimery Police".

Grupa Azoty Police, wchodząca w skład Grupy Azoty, jest producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych oraz bieli tytanowej. Zatrudnia ok 3,5 tys. osób. Od 2006 r. jest notowana na GPW.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,62 mld zł w 2017 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz