Notowania

chemia
25.03.2019 16:23

Akcjonariusze Polwaksu zdecydowali o emisji 20,6 mln akcji z prawem poboru

Akcjonariusze Polwaksu zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję nie więcej niż 20 600 000 akcji zwykłych na okaziciela serii E, oferowanych po cenie emisyjnej wynoszącej 1 zł za akcję, z zachowaniem prawa poboru w stosunku do dotychczasowych akcjonariuszy, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Podwyższa się kapitał zakładowy spółki o kwotę nie niższą niż 0,05 złotych oraz nie wyższą niż 1 030 000 złotych poprzez emisję nie mniej niż 1 oraz nie więcej niż 20 600 000 akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,05 złotych każda" - czytamy w uchwale.

Cena emisyjna akcji nowej emisji wynosić będzie 1 zł. Akcje nowej emisji zostaną wyemitowane w drodze subskrypcji zamkniętej.

Dzień prawa poboru ustalono na 31 lipca 2019 r. Za każdą akcję spółki posiadaną na koniec dnia prawa poboru akcjonariuszowi spółki będzie przysługiwało 1 (jedno) prawo poboru akcji nowej emisji.

"Akcjonariusze zdecydowali dziś, że najlepszym sposobem dokapitalizowania spółki będzie emisja z prawem poboru. To dobra decyzja, którą zarząd spółki przyjmuje z zadowoleniem, także dlatego, że była to uchwała przyjęta zdecydowaną większością głosów, tylko przy jednym głosie wstrzymującym się. Nie trzeba chyba lepszego sygnału, że dotychczasowi akcjonariusze chcą i będą się nadal angażować w rozwój spółki" - skomentował prezes Leszek Stokłosa, cytowany w komunikacie.

Kolejną uchwałą ogłoszono przerwę w obradach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia do 23 kwietnia 2019 r. do godz. 12.00.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,47 mln zł w 2017 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz