Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alior bank
10.01.2019 13:03

Alior Bank traci na giełdzie. Poważne zarzuty KNF

Zarzuty KNF i groźba wysokiej kary dla Alior Banku odbiły się na notowaniach akcji. Kapitalizacja banku spadła w kilka godzin o około 200 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Akcje Alior Banku od rana są na sporym minusie. (Fot: Stefan Maszewski/Reporter)

Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie przynosi spadki cen akcji większości spółek. Wśród największych z nich wyróżnia się negatywnie Alior Bank. W południe jego notowania były około 3 proc. na minusie, co było najgorszym wynikiem w indeksie WIG20.

Strata rzędu 3 proc. oznacza, że wartość rynkowa banku w kilka godzin spadła o blisko 200 mln zł.

Inwestorów mogą niepokoić doniesienia prasowe. Puls Biznesu na czołówce pisze o "Stajni Augiasza w Aliorze". W ten sposób nazywa nieprawidłowości, jakie bankowi zarzuca Komisja Nadzoru Finansowego. Jak podaje gazeta, chodzi o wielokrotne naruszenie prawa i wewnętrznych procedur oraz wprowadzanie w błąd klientów, którym sprzedawał certyfikaty funduszy inwestycyjnych od W Investment.

Alior Bank chce dalej się rozwijać dzięki innowacjom

Dużą przecenę akcji można było zauważyć już na otwarciu czwartkowej sesji na GPW o godzinie 9.00. Kolejne godziny nie przyniosły pogłębienia spadków, ale też nie nastroje nie uległy poprawie.

Od rana przez giełdę przeszły akcje Alior Banku o wartości ponad 9 mln zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: alior bank, akcje, alr, knf, ipo, wiadomości, wiadomości, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-01-2019

burzaTak wyglada gielda za rzadow pisu. Katastrofa trwa od trzech lat.

10-01-2019

kaliMoze "po cichu" pis zmusza ich do inwestycji w Ostroleke...Tak samo jak chce wydoic kase od JSW i stad dziesiejsze pikiety. Moze tez chodzi o pensje … Czytaj całość

10-01-2019

73rafalObecnie do PZU SA należy 31,22% akcji, do Aviva OFE AVIVA BZ WBK – 8,94%, a do pozostałych akcjonariuszy 59,84%. czyli żądzą "sami swoi" za chwilę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)