Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Allegro uruchomiło usługę zakupów z odroczoną płatnością

2
Podziel się:

Allegro uruchomiło dla klientów usługę zakupów z odroczoną płatnością "Allegro Zapłać Później", podała spółka. Usługa dostępna jest na razie w kategorii "Dziecko", a po zakupie produktu klient może zapłacić za niego w dowolnym momencie, nawet 30 dni później, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Allegro uruchomiło usługę zakupów z odroczoną płatnością

"Chcemy zachęcać Polaków do jak najczęstszego robienia zakupów w internecie, oferując im wiele korzyści, które niosą e-zakupy. Jestem pewny, że uda nam się ich przekonać, jeśli będą zadowoleni z zakupów. Klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odroczonych płatności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu" - powiedział prezes Allegro Francois Nuyts, cytowany w komunikacie.

Klienci mogą robić zakupy korzystając z odroczonej płatności w kategorii "Dziecko". W najbliższych miesiącach "Allegro Zapłać Później" zostanie udostępnione w kolejnych kategoriach, podało Allegro.

"Allegro Zapłać Później" działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro, w oparciu głównie o dane już dostępne w serwisie, takie jak np. historia zakupów i płatności. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny, aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 zł" - czytamy dalej.

Według spółki, unikatowe przy zakupach z "Allegro Zapłać Później" jest to, że nie trzeba logować się do systemów zewnętrznych, np. bankowych lub operatorów płatności. Kupowanie na Allegro z odroczoną płatnością przebiega identycznie do zwykłych zakupów a sprzedawca natychmiast otrzymuje pełną kwotę i może natychmiast wysłać zakupiony produkt. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców.

"Allegro Zapłać Później" to także świetna alternatywa dla płatności za pobraniem. Klienci mogą wybrać najwygodniejszą dla nich metodę dostawy, ale nie muszą mieć gotówki, żeby zapłacić przy odbiorze paczki" - czytamy także.

Allegro.pl jest największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Społeczność Allegro tworzy ponad 20 mln zarejestrowanych użytkowników, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm: sklepów, importerów, dystrybutorów, producentów.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Dziadek 23
3 lata temu
Czyli co? Płatność za towar otrzymuję natychmiast,następnie zamrażam gotówkę /na około 15 dni/ bo może być zwrot. Natomiast na zwrot prowizji od sprzedaży od Allegro czekam nawet miesiąc.Allegro ostatnio wymyśla wiele durnych zmian,aby pokazać że coś robi /uderzając przede wszystkim w Sprzedających/
Alllesroo
3 lata temu
Szkoda że nie można do 10 000 xd