Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BIEC: Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) spadł o 6 pkt w maju

0
Podziel się

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) - informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce - spadł o 6 pkt m/m w maju br., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie. Skala spadku wskaźnika była daleko mniejsza od tej sprzed miesiąca, kiedy stracił on aż 19 punktów, podało Biuro.

BIEC: Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) spadł o 6 pkt w maju
bErxjped

"W dalszym ciągu przybywa firm tracących zamówienia, a zgromadzone zapasy wyrobów gotowych zapełniają magazyny. Zjawisko spadku zamówień dotyczyło wszystkich branż, jednak najbardziej dotknęło producentów trwałych dóbr konsumpcyjnych. Zamówień ubywało w równym stopniu od zagranicznych, jak i krajowych kontrahentów. W ślad za spadkiem zamówień i niższą produkcją, pogarszała się również sytuacja finansowa przedsiębiorstw" - czytamy w raporcie.

Jedyną składową wskaźnika, która działała w kierunku jego wzrostu była podaż pieniądza M3, podało Biuro.

"Wzrost ten jednak nie odzwierciedla potencjalnego popytu, który mógłby zapobiec dalszemu spadkowi aktywności gospodarki; obrazuje jedynie stopień zadłużania się państwa oraz skłonność uczestników rynku, w tym również gospodarstw domowych do przechowywania gotówki w okresie podwyższonej niepewności" - czytamy dalej.

bErxjpeG
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)