Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biomed-Lublin ma term sheet dot. 4,5 mln euro pożyczki na rozwój leku Onko BCG

1
Podziel się

Biomed-Lublin zawarł term sheet z Apogepha Arzneimittel GmbH dotyczący 4,5 mln euro pożyczki na rozwój produktu leczniczego Onko BCG, podała spółka.

Biomed-Lublin ma term sheet dot. 4,5 mln euro pożyczki na rozwój leku Onko BCG
bEhchowR

"Zarząd Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A., niniejszym informuje o podpisaniu wiążącego dokumentu term sheet z Apogepha Arzneimittel GmbH z siedzibą w Dreźnie, Niemcy określającego podstawowe warunki umowy finansowej dotyczącej finansowania dłużnego udzielonego przez pożyczkodawcę na pokrycie własnego wkładu finansowego emitenta związanego z projektem spółki, którego celem jest rozwój produktu leczniczego Onko BCG, co w konsekwencji zwiększy konkurencyjność i dostępność tego produktu. Projekt w zamierzeniu emitenta ma być realizowany przy udziale funduszy europejskich. Strony ustaliły, że pożyczkodawca udzieli pożyczki w kwocie 4 500 000 euro na realizację projektu, wypłacanej w transzach zgodnie z harmonogramem projektu" - czytamy w komunikacie.

Kwota pożyczki stanowić będzie 40 % wartości projektu i w całości pokrywać ma wkład własny spółki, podano także.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

bEhchoxu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Kris
rok temu
Tragedia.