Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BoomBit finalizuje postępowanie prospektowe, planuje debiut na GPW w II kw.

0
Podziel się:

BoomBit finalizuje postępowanie prospektowe i przygotowuje się do rozpoczęcia pierwszej oferty publicznej akcji, podano w komunikacie. Spółka planuje zadebiutować na rynku głównym GPW w II kwartale br.

BoomBit finalizuje postępowanie prospektowe, planuje debiut na GPW w II kw.

"Wejście na giełdę pozwoli nam uzyskać rynkową wycenę naszej grupy, a także pozyskać środki na dalszy dynamiczny rozwój BoomBita. Liczymy na pomyślne zakończenie procesu IPO - przykład innych notowanych spółek gamingowych pokazuje, że warszawska giełda to dobre miejsce do skutecznego budowania wartości dla swoich akcjonariuszy" - powiedział prezes Marcin Olejarz, cytowany w komunikacie.

BoomBit tworzy gry mobilne na platformy iOS oraz Android, a także na platformę Nintendo Switch. Od 2010 roku Grupa wydała ponad 800 gier, które zostały ściągnięte łącznie ponad 550 mln razy. Do najpopularniejszych tytułów należą Dancing Line, Build a Bridge!, Tanks A Lot!, Darts Club oraz Car Driving School Simulator, podano w informacji.

"Ostatnie 2 lata to bardzo dynamiczny rozwój naszej Grupy - zarówno jeśli chodzi o zespół, kompetencje, jak i pipeline wydawniczy. Rynek gier mobilnych to zdecydowanie najszybciej rosnący segment rynku gier, a my, jako globalny deweloper i wydawca, jesteśmy doskonale spozycjonowani, by skutecznie wykorzystać ten trend" - dodał wiceprezes Hannibal Soares, cytowany w komunikacie.

Przeprowadzenie oferty planowane jest w II kw. 2019 r. Szczegóły dotyczące oferty zostaną udostępnione w prospekcie emisyjnym po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz po jego publikacji, dodano w informacji.

Oferującym, współprowadzącym księgę popytu i doradcą finansowym w procesie jest Vestor Dom Maklerski. Współoferującym jest Biuro Maklerskie Alior Banku, natomiast funkcję współprowadzącego księgę popytu pełnić będzie Trigon Dom Maklerski. Doradcą prawnym spółki w tym projekcie jest Kancelaria SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.

BoomBit to polski deweloper i wydawca gier na platformy mobilne.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)