Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi dane z rynku pracy w USA w IV

1
Podziel się

W bieżącym tygodniu w centrum uwagi znajdą się dane z rynku pracy w USA, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).

BOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi dane z rynku pracy w USA w IV
bErGMCOd

"W bieżącym tygodniu kontynuowana będzie seria publikacji danych obrazujących skutki pandemii dla światowej gospodarki na przełomie I i II kw. Najistotniejsze z nich będą kwietniowe dane z rynku pracy w USA - rynek oczekuje bezprecedensowego wzrostu stopy bezrobocia do 16%. Ponadto oczekiwane będą odczyty wskaźników koniunktury Chinach i USA i wyniki produkcji i zamówień w niemieckim przemyśle" - czytamy w tygodniku banku.

Ekonomiści banku oczekują, że w najbliższej perspektywie publikacje danych makroekonomicznych mają jeszcze potencjał do rozczarowania. Ich zdaniem nadal trudno oczekiwać mocnej i trwałej poprawy sytuacji rynkowej.

"Nadal istotna będzie zdolność decydentów do prowadzenia proaktywnej polityki, minimalizującej skutki kryzysu, co jak pokazały ubiegłotygodniowe wypowiedzi prezydenta Trumpa, może być zakłócane przez trwającą w USA kampanią przed jesiennymi wyborami prezydenckimi"- oceniono w raporcie.

bErGMCOG
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Kornelia990
rok temu
Nie no, jestem niemal pewna, że poprawy sytuacji rynkowej nie będzie dopóki epidemia się nie skończy.