Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ccc
24.04.2020 09:53

CCC miało 340 mln zł straty. Banki udzielą spółce kredytów na specjalnych warunkach

Przychody CCC w I kwartale wyniosły 965 mln zł i były o 7 proc. niższe niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku – podała spółka w piątek. Strata netto producenta obuwia wyniosła 340 mln zł. Obuwniczy gigant uzgodnił z bankami specjalne warunki finansowania zgodnie z ustawą o COVID-19.

Podziel się
Dodaj komentarz
CCC zanotowało w I kwartale 7-proc. spadek sprzedaży.

Przychody CCC w I kwartale wyniosły 965,1 mln zł wobec 1.038,6 mln zł rok wcześniej, co oznacza spadek o 7,1 proc. Według szacunków zaprezentowanych na początku kwietnia, spółka spodziewała się nieco większego spadku przychodów, bo o 9 proc. rok do roku.

- Na spadek sprzedaży zasadniczy wpływ miał wybuch pandemii (zamknięcie sklepów stacjonarnych w trakcie sprzedaży kolekcji wiosennej) – czytamy w raporcie.

Największym rynkiem sprzedaży detalicznej wciąż pozostaje Polska, której udział w łącznej sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku wyniósł 51,7 proc.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zysk brutto ze sprzedaży w I kwartale wyniósł 412,8 mln zł i spadł o 16,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 309,8 mln zł i była ponad dwa razy większa niż przed rokiem, kiedy wyniosła 148,6 mln zł. Z kolei strata netto wyniosła 340 mln zł wobec 152,6 mln zł straty rok wcześniej.

Udział przychodów ze sprzedaży detalicznej w sprzedaży ogółem w I kwartale wyniósł 55,1 proc. Na koniec marca 2020 roku sieć sprzedaży grupy CCC obejmowała 1.211 placówek.

CCC otrzymało dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej.
CCC skorzystało z tarczy antykryzysowej. Zachowa kilka tysięcy miejsc pracy

CCC poinformowało też, że uzgodniło z bankami specjalne warunki finansowania. Banki wyraziły zgodę na zawarcie umowy o szczególnych warunkach finansowania grupy. Chodzi o banki: BNP Paribas Bank Polska, Bank Handlowy w Warszawie, Bank Millennium, Bank Polska Kasa Opieki, mBank, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Santander Factoring.

Banki potwierdziły, że prowadzą analizy związane z udzieleniem CCC kredytu, zabezpieczonego poręczeniem udzielonym przez Bank Gospodarstwa Krajowego w kwocie 200 mln zł udzielonym zgodnie z ustawą o COVID-19 z 2 marca 2020 r.

CCC złożyło wniosek o udzielnie kredytu w kwocie 250 mln zł w PKO BP, który będzie pełnić funkcję koordynatora wierzycieli. Wniosek jest w trakcie procedury kredytowej i potwierdzania z BGK warunków przyznania poręczenia.

CCC wyemituje ponad 13,7 mln akcji.
CCC chce wyemitować do 13,7 mln nowych akcji. To „zastrzyk witamin” w trudnym czasie

W I kwartale spółka otworzyła trzy salony stacjonarne e-obuwie i jeden sklep sieci CCC w Rosji. Zamknięto natomiast po jednym sklepie w Austrii, Słowacji i na Węgrzech, po trzy w Polsce i Czechach, 9 salonów własnych Gino Rossi oraz 12 z grupy KVAG. Ponadto otwarto 1 nowy salon franczyzowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w sumie jest ich tam 5.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2019 roku wyniosły 5,8 mld zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: ccc, wyniki, wyniki za I kwartal, sprzedaż detaliczna, koronawirus, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2020

misiekfirma, która ma zysk brutto na poziomie 800 milionów rocznie chce pomocy publicznej. Straty są związane głównie z odpisami amortyzacyjnymi, to znaczy, … Czytaj całość

24-04-2020

ZantexBanki sie same prosze o problem. CCC to trup.

24-04-2020

szewcTak jak jeden z komentujących zauważył, cześć przedsiębiorców teraz rozkłada ręce i tak księguje aby wykazać stratę, bo na kryzysie można dalej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)