Notowania

giełda
09-01-2019 (10:46)

CCC przejmuje za granicą. Ma zgody urzędów w Niemczech i Austrii

Największy polski producent obuwia dostał zielone światło dla przejęcia prawie jednej trzeciej udziałów w HR Group. To druga największa wyspecjalizowana sieć sprzedaży w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Sklep firmy CCC. (Fot: Pavel Ševela)

Niemiecki i austriacki federalny urząd antymonopolowy wydały decyzję stwierdzającą brak przesłanek do zablokowania transakcji kupna akcji Hamm-Reno Group. To otwiera drogę do sfinalizowania transakcji, którą szacuje się na ponad 20 mln euro.

W skład HR Group wchodzi 363 sklepów pod marką Reno (w Niemczech, Austrii i Szwajcarii) oraz biznes hurtowy Hamm operujący w ponad 2090 punktach sprzedaży u partnerów typu Metro czy Tesco.

CCC szacuje, że łącznie dla HR Group oraz CCC synergie kosztowe to co najmniej 10 mln euro począwszy od 2020 roku. Polska firma liczy m.in. na oszczędności związane ze wspólnymi zakupami w segmencie marek własnych i obcych, a także wynajmu powierzchni handlowych.

* Paweł Borys: Przejęcie banku "za złotówkę" możliwe w świetle prawa*

Warunkowe umowy podpisane zostału już w listopadzie. Udziały przejmowane od Capiton mają wartość około 2,24 mln euro, a udziały uprzywilejowane blisko 12,36 mln euro. Z kolei cena za udziały zwykłe będące obecnie w posiadaniu Flo to 3,53 mln euro, a za udziały uprzywilejowane Flo około 7,8 mln euro.

We wszystkich przypadkach finalna cena sprzedaży będzie zależna od ostatecznej daty zamknięcia transakcji. Ponadto CCC zamierza zbyć na rzecz spółki z grupy HR Group, Blitz GmbH, 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym CCC Germany GmbH. Na tę transakcję również wydano już zgody.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, giełda na żywo, handel, przejęcie, ipo, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2019

ziomBrawo, wreszcie coś pozytywnego o Polskiej firmie, która przejmuje na zachodzie, a nie odwrotnie.

10-01-2019

MisioPrecz z PISem, gdyby Pis nie ukradł władzy PO, to teraz Reno przejełoby CCC a nie na odwrót.. i mielibyśmy u siebie ładne niemieckie sklepy, a teraz … Czytaj całość

10-01-2019

jarkoCCC to totalny obsuw jakości. Kupione buty z 2-letnią gwarancją. Po półtora roku zwykłej eksploatacji dziury na wylot w podeszwie. PRL-owskie obuwie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (49)