Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Celon Pharma: W fazie IA badania CPL'116 nie zaobserwowano działań niepożądanych

0
Podziel się:

Celon Pharma zakończył fazę IA badania klinicznego związku CPL'116, dualnego inhibitora kinaz JAK/ROCK, podawanego jednokrotnie, we wzrastających dawkach zdrowym ochotnikom, podała spółka. W badaniu nie zaobserwowano działań niepożądanych.

Celon Pharma: W fazie IA badania CPL'116 nie zaobserwowano działań niepożądanych
bEDDKfoB

"Badanie miało na celu ocenę profilu bezpieczeństwa oraz parametrów farmakokinetycznych (PK). W badaniu nie zaobserwowano działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem produktu badanego" - czytamy w komunikacie.

CPL'116 jest pierwszym na świecie dualnym inhibitorem kinaz JAK i ROCK oraz będzie miał zastosowanie w leczeniu wybranych chorób autoimmunologicznych, u których korzystne jest jednoczesne zahamowanie procesu zapalnego i fibrogenezy.

"Spółka planuje w najbliższych tygodniach rozpoczęcie badania IB, w którym związek będzie podawany wielokrotnie, we wzrastających dawkach, a ocena oprócz bezpieczeństwa i parametrów farmakokinetycznych obejmie również kluczowe parametry farmakodynamiczne" - czytamy dalej.

bEDDKfoD

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

bEDDKfpe
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)