Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ciech ma list intencyjny z Gaz-Systemem dot. budowy kopalni soli i magazynu gazu

2
Podziel się:

Warszawa, 05.12.2019 (ISBnews) - Ciech podpisał intencyjny z Gaz-Systemem w zakresie budowy kopalni soli i magazynu gazu na wysadzie solnym Damasławek i dostaw solanki dla zakładów produkcyjnych Ciech Soda Polska, podała spółka.

bEEAyPSJ

"Ciech w Warszawie informuje, że w dniu 5 grudnia 2019 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy Ciech i Operatorem Gazociągów Przesyłowych Gaz-System w sprawie nawiązania współpracy w zakresie realizacji inwestycji, polegającej na budowie przez Gaz-System kopalni soli i podziemnego magazynu gazu na wysadzie solnym Damasławek wraz z infrastrukturą liniową oraz współpracy w zakresie dostaw solanki do zakładów produkcyjnych Ciech Soda Polska" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie listu intencyjnego jest jednym z kroków zmierzających w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa dostaw solanki dla zakładów produkcyjnych Ciech Soda Polska po 2025 roku, podano także.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 3,67 mld zł w 2018 r.

bEEAyPTm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
ola
2 lata temu
zobaczymy co z tego będzie, brzmi ciekawie
miłosz
2 lata temu
czekam na efekty bo zapowiada sie ciekawie