Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drago Entertainment wprowadzi do końca roku pięć tytułów na platformę Steam

0
Podziel się:

Warszawa, 04.09.2019 (ISBnews) - Drago Entertainment wprowadzi do końca roku pięć tytułów na platformę Steam, podała spółka. Drago zaprezentuje dziś na Steam grę "Gas Station Simulator", podało Movie Games w odrębnym komunikacie. Premiera gry będzie miała miejsce w 2020 r.

Drago Entertainment wprowadzi do końca roku pięć tytułów na platformę Steam

"Drago Entertainment zgodnie z nową strategią rozpoczęła produkcję własnych tytułów. Spółka, która przez ostatnie lata działalności produkowała projekty na zlecenie zagranicznych wydawców, w najbliższych tygodniach zapowie pięć autorskich gier. O kolejności produkcji poszczególnych projektów zdecydują gracze. Spółka równolegle pracuje nad dużym, nieogłoszonym jeszcze tytułem" - czytamy w komunikacie.

"Przez ostatnie lata Drago Entertainment kojarzone było z produkcją gier na zlecenie zagranicznych wydawców. Były to gry typu MMORPG, których w tamtym czasie w Polsce nie robiło żadne inne studio. Pozwoliło nam to rozwinąć umiejętności zespołu oraz zdobyć środki na rozwój. Teraz przyszedł wreszcie czas, by móc inwestować we własne gry. Za nami bardzo udana premiera 'Treasure Hunter Simulator' - gry, która pozwala wcielić się w dzierżącego wykrywacz metali poszukiwacza skarbów. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji gry zwróciły nam się w dobę po premierze. Dało nam to solidne potwierdzenie, że jesteśmy gotowi, aby zaoferować graczom własne projekty" - powiedziała CEO Drago Joanna Tynor, cytowana w komunikacie.

Przez pięć lat Drago Entertainment współpracowało z jednym z większych europejskich wydawców. Krakowska spółka wyprodukowała wówczas grę z gatunku MMORPG, w klimacie postapokaliptycznym: "Grimlands". Następnie zespół przejął produkcję gry "Otherland", opartą o serię książek autorstwa Tada Williamsa.

"Autor książek osobiście zaangażował się w powstawianie 'Otherland'. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2011 roku i trwa do dziś z perspektywą dużych, pozytywnych zmian w nadchodzących miesiącach, co bardzo nas cieszy. Na tym etapie nie chcemy zdradzać szczegółów" - dodała Tynor.

Obecnie Drago Entertainment przygotowuje pięć własnych projektów, których zapowiedzi będą systematycznie (co kilka tygodni) publikowane na platformie Steam.

"Pierwszą grę, którą zaprezentujemy będzie 'Gas Station Simulator'. Zadaniem gracza będzie odbudowanie zdezelowanej stacji benzynowej, która wymaga kapitalnego remontu budynku, dojazdu i terenu wokół. Gracz będzie musiał wyposażyć ją w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę stacji o dalsze usługi i towary zwiększające

zyski i atrakcyjność stacji. Wszystkie projekty są symulatorami, a więc wpisują się w bardzo popularny rodzaj gier na rynku globalnym. Traktujemy je na równi, a upublicznienie ich zapowiedzi na platformie Steam i badanie zainteresowania graczy, pokaże nam potencjał każdej z nich i pozwoli podjąć decyzję o kolejności ich realizacji" - powiedział współzałożyciel Drago Entertainment Lucjan Mikociak, cytowany w komunikacie.

Spółka równocześnie pracuje nad dużym, nieogłoszonym jeszcze tytułem. Wkrótce przekaże więcej informacji na jego temat.

Zgodnie z przyjętą strategią, działalność Drago Entertainment będzie zdywersyfikowana i oparta na dwóch filarach: produkcji jednego własnego średniobudżetowego tytułu oraz pięciu własnych niskobudżetowych projektów rocznie. Przy komercjalizacji mniejszych projektów spółka będzie współpracować z Movie Games, spółką notowaną na NewConnect, która jest udziałowcem Drago entertainment i jednocześnie wydawcą gier, wskazano w informacji.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)