Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
29.06.2020 12:04

Emilewicz: Mamy o 20 tys. więcej aktywnych firm w CEIDG niż w marcu br.

Mamy o 20,1 tys. więcej aktywnych jednoosobowych działalności gospodarczych niż przed ogłoszeniem stanu epidemicznego 11 marca br. Jednocześnie w czerwcu złożono o ponad 5,5% więcej wniosków o rejestrację nowych firm, poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(YouTube.com)

"W Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej mamy dziś 2,498 mln aktywnych firm, to o 20,1 tys. więcej niż 11 marca 2020, tuż przed wprowadzeniem stanu epidemicznego. W czerwcu 2020 złożono o ponad 5,5% więcej wniosków niż w czerwcu ubiegłego roku" - powiedziała Emilewicz podczas XIII Forum Przedsiębiorców Małopolski, cytowana na profilu Ministerstwa Rozwoju na Twitterze.

Zaznaczyła też, że dane za maj pokazują, że "polska gospodarka wraca na tory rozwoju".

"Wyniki produkcji przemysłowej czy sprzedaży detalicznej wzrosły w porównaniu z kwietniem i były zdecydowanie lepsze od oczekiwań" - przypomniała.

Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych (według danych GUS) w maju br. spadła o 17% r/r. W ujęciu miesięcznym odnotowała wzrost o 10,1%. Z kolei sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) w maju br. spadła o 7,7% r/r., natomiast ujęciu miesięcznym wzrosła o 14,9%.

Ministerstwo Rozwoju informowało wcześniej, że od połowy kwietnia coraz więcej firm wznawia swoją działalność, a także rejestrują się nowe.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

FelekBo pracodawcy wyrzucają ludzi mówiąc: albo przechodzisz na samozatrudnienie, albo do wiedzenia. Rzeczywiście powód do sukcesu, bo przybyło … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)