Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EuroRating podniósł perspektywę ratingu B- GNB, potwierdził rating B+ Idea Banku

1
Podziel się:

EuroRating podniósł perspektywę ratingu kredytowego Getin Noble Banku (GNB) do stabilnej z negatywnej (przy utrzymaniu ratingu na poziomie B-) oraz jednocześnie potwierdził rating kredytowy Idea Banku na poziomie B+ z perspektywą negatywną, podała agencja w osobnych komunikatach.

EuroRating podniósł perspektywę ratingu B- GNB, potwierdził rating B+ Idea Banku

"Zmiana perspektywy ratingu banku Getin Noble Bank S.A. (GNB) związana jest z uzgodnieniem i podpisaniem planu połączenia GNB z bankiem Idea Bank S.A. (Idea Bank). Plan ten zakłada przeniesienie całego majątku GNB (jako spółki przejmowanej) na Idea Bank (jako spółkę przejmującą) z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Idea Banku w drodze emisji nowych akcji dla akcjonariuszy GNB" - czytamy w pierwszym komunikacie.

Przeprowadzona weryfikacja ratingu kredytowego nadanego Idea Bankowi związana jest tym samym wydarzeniem, wynika z drugiego komunikatu.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
powes
4 lata temu
Oznacza to tylko jedno. Że warto było na spokojnie przeczekać tą sytuację!