Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

FFiL Śnieżka ma aneks na 70,75 mln zł do umowy na budowę centrum logistycznego

0
Podziel się

Warszawa, 16.12.2020 (ISBnews) - Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka podpisała aneks nr 1 do umowy na realizację budowy centrum logistycznego w Zawadzie, o wartości 70,75 mln zł, podała spółka. Inwestycja ma być gotowa na początku 2022 roku.

FFiL Śnieżka ma aneks na 70,75 mln zł do umowy na budowę centrum logistycznego
bEraKvgB

"Zgodnie z ww. aneksem i w związku z planowym ukończeniem I etapu Inwestycji, Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe 'Hand-Bud' [...] (generalny wykonawca) - w ramach realizacji II etapu Inwestycji - zwiększy zakres robót o wykonanie: części administracyjnej budynku (stan otwarty), placów i dróg dojazdowych, zagospodarowania terenu oraz wykonanie wybranych instalacji wewnętrznych (w tym elektrycznej, grzewczej i wodno-kanalizacyjnej)" - czytamy w komunikacie.

Szacunkowe wynagrodzenie za realizację II etapu inwestycji, oparte o kosztorys ofertowy, wyniesie 70,75 mln zł. Ostateczne rozliczenie II etapu inwestycji zostanie oparte na kosztorysie powykonawczym, dokonanym po jej zakończeniu, podano również.

Wartość nakładów inwestycyjnych na realizację I i II etapu Inwestycji wyniesie 147,39 mln zł. Śnieżka posiada zapewnione finansowanie na realizację inwestycji zarówno w postaci środków własnych, jak i zewnętrznych, zapewniono w materiale.

bEraKvgD

Według harmonogramu, uruchomienie centrum logistycznego w Zawadzie jest planowane na pierwsze miesiące 2022 roku.

"Celem budowy centrum logistycznego Śnieżki w Zawadzie jest zwiększenie mocy logistycznych (możliwość zmagazynowania większej ilości wyrobów gotowych i wysyłania większej liczby palet na dobę) oraz obniżenie kosztów procesów logistycznych w Śnieżce i wybranych spółkach grupy kapitałowej Śnieżka. Nowy obiekt przejmie funkcje dotychczasowych Magazynów Wyrobów Gotowych w Brzeźnicy, Lubzinie i Pustkowie" - podsumowano.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech. W 2019 r. miała 717 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEraKvhe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)