Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MŁU
|
aktualizacja

Firma Friza odbiła się od dołka. Dalej warta jest dziesiątki milionów złotych

25
Podziel się:

Karol "Friz" Wiśniewski podbił polskiego YouTube'a i stworzył biznes, z którym z wielkim hukiem wszedł na giełdę. Ekipa Holding S.A. przeżywała w 2022 r. trudne chwile na GPW, ale na początku 2023 r. odbiła się od dołka i obecnie dalej wyceniana jest na ok. 160 milionów zł wartości giełdowej.

Firma Friza odbiła się od dołka. Dalej warta jest dziesiątki milionów złotych
Karol "Friz" Wiśniewski twierdzi, że ma tyle pieniędzy, że nie musiałby już pracować do końca życia (Licencjodawca)

Karol "Friz" Wiśniewski to jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów. Chociaż starsze osoby mogą go w ogóle nie kojarzyć, to w krótkim czasie stał się gwiazdą pierwszej wielkości wśród najmłodszych grup wiekowych Polaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Friz o planach na przyszłość i inwestycjach

Friz wszedł na giełdę po sukcesie współpracy z Lodami Koral

Szczególnie głośno o Frizu i jego Ekipie było na początku 2021 r. z powodu jego współpracy z Lodami Koral.

Przez moment papierki po lodach firmowanych przez Ekipę Friza wystawiono w internetowych aukcjach za zawrotne kwoty pieniędzy. Sukces marketingowy zaskoczył samego producenta, który by odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku, zmuszony był uruchomić nowe linie produkcyjne.

Na fali tej popularności Ekipa zapowiedziała wejście na giełdę. W tym celu połączyła się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym i jest notowana na giełdzie jako Ekipa Holding SA.

Ekipa Holding dalej ma ok. 160 milionów zł giełdowej wyceny. Friz twierdzi, że oszczędza i inwestuje

Spółka giełdowa, w której ponad 40 proc. udziałów ma Karol Wiśniewski, w 2022 r. przeżywała trudne chwile, gdy kurs z ponad 6 zł w krótkim czasie spadł poniżej 3 zł. Obecnie nieco się jednak odbudował i za jedną akcję Ekipa Holding płaci się nieco ponad 4 zł. Spółka w międzyczasie ogłosiła też kilka skromnych ilościowo skupów akcji własnych.

Przy takim kursie Ekipa Holding i tak wyceniana jest na ponad 160 milionów giełdowej wartości, gdy w pierwszych trzech kwartałach 2022 r. odnotowała blisko 1,7 miliona straty netto.

Jak w rozmowie z Pudelkiem stwierdził w lutym 2023 r. 27-letni obecnie Friz, sam ma tyle pieniędzy, że gdyby chciał, to mógłby już nigdy nie pracować. Deklaruje jednak, że przestał je wydawać na prawo i lewo, a co może "wrzuca w fajne akcje albo jakąś inwestycję".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Kozak
12 miesięcy temu
Dzisiaj jest jutro nie ma - niech korzysta póki może a prawdziwą kasę to trzepią na nim managerowie jak fame spadnie znajdą inną "gwiazdę" a on spadnie na dno - jak było z innymi 5min. infłuenserami
Jerry
rok temu
Cała akcja z lodami była ustawiona. Sprzedawały się "tak se", ale agencja marketingowa wymyśliła chwyt z wystawianiem papierków na aukcję i to chwyciło. Sam KORAL nie uruchamiał żadnej nowej linii produkcyjnej ani nie przezbrajał starej - wiadomość od pracowników z pierwszej ręki. Ogólnie była to próba rozszerzenia sezonu na jedzenie lodów na okres wiosenny, gdyż w Polsce lody schodzą tylko latem, a w Europie zachodniej cały rok, dlatego firmy lodowe szukają szans na rozszerzenie sprzedaży na cały sezon. Próba oczywiście nieudana. Gdyby tylko "multimiloner" Friz zechciał sprzedać te swoje 50% akcji, to natychmiast załamuje rynek i dostaje za nie ułamek procenta wartości, o czym zapewne dobrze wie. Reszta akcji warta jest mniej niż papierki po lodach.
Sssss
rok temu
Buahahahaja kto.to wycenia
rsfvx
rok temu
Wydmuszka. Na naszej giełdzie za dużo państwowego kapitału. Patrząc na ostatnie 10 lat w porównaniu z USA to drepczemy w miejscu. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli a PIS w Polsce itp. Zero stabilności. Gdy jest hossa łatwo zarobić, ale bessa tez przyjdzie, a wtedy dobrze mieć system, dzięki któremu nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? Opisany w niej system nie raz uchronił przed spadkami,
StZg
rok temu
Jeden Pan sprzedał drugiemu jedną akcję po 10 zeta, a ponieważ takich akcji jest 16 milionów to firmę wyceniono na 160 mln. Może kilku leszczy da się na to nabrać i ogolić. Pytam co ma ta firma, poza kilkoma złotymi na opłacanie artykulików w necie.
...
Następna strona