Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

FPP oferuje bezpłatną pomoc w przygotowaniu obiektów do otwarcia po lockdownie

0
Podziel się:

Odmrożenie gospodarki i uruchomienie obiektów w branżach hotelowej, gastronomicznej czy kosmetycznej wymaga wdrożenia szeregu środków ochrony epidemiologicznej pracowników i klientów, podkreśla Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP). Federacja oferuje wszystkim przedsiębiorcom bezpłatną pomoc ekspertów w przygotowaniu obiektów do przyjmowania klientów.

FPP oferuje bezpłatną pomoc w przygotowaniu obiektów do otwarcia po lockdownie

"Dotychczas utrzymanie czystości lokali użyteczności publicznej wydawało się bardzo proste - w końcu każdy z nas sprząta w domu. Epidemia koronawirusa pokazuje jednak, jak wymagające jest to zadanie - musi być realizowane profesjonalnie, by było skuteczne. To szczególnie ważne dziś - gdy mycie i dezynfekcja mogą uchronić wiele osób przed zakażeniem koronawirusem. Ułożenie prawidłowych procedur utrzymania czystości - zwanych Planami Higieny - wcale nie jest prostym zadaniem" - powiedziała ekspertka FPP Jolanta Sergot-Kowalska, cytowana w komunikacie.

"Trzeba pamiętać, że sama dezynfekcja nie wystarczy - stosowanie jej na nieumyte powierzchnie może być nieskuteczne. Trzeba stosować środki chemiczne nieszkodliwe dla zdrowia i powierzchni, a środki do dezynfekcji muszą posiadać dokument dopuszczający używany środek do obrotu na terenie RP, wpisany do Wykazu Produktów Biobójczych. Ponadto pranie odzieży ochronnej i roboczej musi być realizowane w reżimie sanitarnym. To tylko kilka wytycznych - eksperci FPP pomogą przedsiębiorcom przygotować Plany Higieny dostosowane do ich obiektów" - dodała.

Dla uzyskania wsparcia wystarczy zgłosić się na adres: porady@federacjaprzedsiebiorcow.pl.

Podstawowe elementy ochrony epidemiologicznej:

o Środki ochrony indywidualnej dla pracowników /maski, rękawice ochronne/

o Dozowniki do mydła z nabojami jednorazowymi

o Zamknięte dozowniki do papieru

o Środki biobójcze do rąk w bezpiecznych dozownikach

o Profesjonalne środki chemiczne do sprzątania

o Zastosowanie profesjonalnego Planu Higieny dostosowanego do charakteru obiektu

o Zintensyfikowanie prac czyszczących w obiekcie

o Maksymalne wykorzystanie technik bezdotykowego czyszczenia i dezynfekcji oraz dezynfekcji parowej

o Oczyszczacze powietrza

Czego należy unikać?

o Suszarek nadmuchowych

o Ręczników wielorazowego użytku

o Maszyn, środków chemicznych i sprzętu przeznaczonego do użytku domowego, podano w materiale.

Federacja ogłosiła także konkurs na firmę najlepiej przygotowaną do prowadzenia działalności w obliczu zagrożenia pandemią, przy jednoczesnym zapewnieniu skutecznej ochrony dla pracowników i klientów. Wyróżnione przedsiębiorstwa otrzymają tytuł "Strefa Bezpieczna od COVID-19". Zgłoszenia można nadsyłać na adres: konkurs@federacjaprzedsiebiorcow.pl.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)