Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Gaming Factory idzie na giełdę. Producent gier złożył dokumenty w KNF

0
Podziel się:

Kolejny polski producent gier chce wejść na warszawską giełdę. Gaming Factory złożył do Komisji Nadzoru Finansowego dokumenty. Debiut akcji planuje na pierwszą połowę 2020 roku.

Gaming Factory idzie na giełdę.
Gaming Factory idzie na giełdę. (gamingfactory.pl, Gaming Factory)

Sprzedaż gier na polskim rynku rośnie w tempie kilkunastu procent rocznie. Jesteśmy w tej chwili na 23 miejscu pod względem globalnej sprzedaży. Boom na biznes związany z grami dobrze widać po giełdzie. Na warszawskim parkiecie co rusz pojawiają się branżowe firmy, które szukają inwestorów z pieniędzmi na rozwój.

Do debiutu na GPW szykuje się Gaming Factory. Fabryka gier zrobiła kolejny krok w tym kierunku. Poinformowała o złożeniu prospektu emisyjnego do KNF.

- Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad wdrożeniem nowej strategii, której realizację już rozpoczęliśmy i będziemy kontynuować także jako spółka publiczna. Zakończyliśmy wielomiesięczny proces tworzenia prospektu emisyjnego, który jest już w Komisji Nadzoru Finansowego - wskazuje Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

Zobacz także: Przenośna konsola, na której zagrasz w Wiedźmina

Podkreśla, że chce, by spółka dołączyła do grona spółek publicznych tak szybko jak będzie to możliwe. Nie znana jest konkretna data. Mówi się o pierwszym półroczu 2020 roku.

Głównym obszarem nowej strategii spółki jest produkcja własnych tytułów oraz wydawanie w ciągu roku około dziesięciu gier. Kilka dni temu firma poinformowała o powołaniu nowej spółki, która zajmie się przystosowaniem gier do technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

- Technologia wirtualnej rzeczywistości systematycznie zwiększa swoją dynamikę. Prognozy na najbliższe miesiące i lata są bardzo pozytywne. Dzisiejszy gracz jest świadomy jak wiele doświadczeń, emocji i zabawy może przynieść mu korzystanie z VR-u. Posiadane przez nas projekty o zróżnicowanej tematyce z pewnością będą doskonałą propozycją dla tej grupy odbiorców - przekonuje prezes.

Adamkiewicz wskazuje, że Gaming Factory aktywnie rozwija współpracę z firmami zewnętrznymi, czego dowodem jest m.in. finalizacja zakupu dziewięciu praw do gier od notowanej na GPW spółki Ultimate Games.

- W naszym przekonaniu te tytuły są bardzo obiecujące, dostrzegamy w nich duży potencjał. W ostatnim czasie bardzo intensywnie rozwijamy projekty własne i systematyczne zwiększamy przychody z produkcji tych gier. Obecnie w naszym portfolio znajduje kilkanaście naszych autorskich projektów, liczba ta systematycznie rośnie - komentuje.

W najbliższym czasie Gaming Factory we współpracy z Black Rose Project planuje rozszerzyć działalność portingową na konsolę Nintendo Switch. Spółka zakończyła już kilkanaście portów, kolejne czekają w kolejce na realizację. Oprócz Switcha, będą to także porty gier na konsole Xbox One i PS4.

Gaming Factory za pośrednictwem Silver Lynx Games prowadzi jednocześnie działania na rynku gier planszowych.

W portfolio studia znajdują się m.in. symulatory. Gracz może wcielić się w rolę piekarza, kucharza, elektryka, rolnika czy kuriera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)