Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Getin Noble Bank, w ramach procesu cyfryzacji, nawiązał współpracę z Polcom

10
Podziel się

Warszawa, 17.08.2020 (ISBnews) - Getin Noble Bank podjął decyzję o współpracy z firmą Polcom w ramach procesu cyfryzacji instytucji, podał Polcom. W ramach podjętej współpracy, Getin Noble Bank będzie korzystać z usług, które mają na celu utrzymanie procesów biznesowych oraz zmianę podejścia do sposobu utrzymywania infrastruktury IT.

Getin Noble Bank, w ramach procesu cyfryzacji, nawiązał współpracę z Polcom
(Adobe Stock)
bDztVHKJ

"Istnieją konkretne kryteria, które muszą zostać spełnione przez banki w zakresie usług informatycznych. Zwykle inwestycje banku w obszarze IT, spełniające wymagania regulatorów rynku to spore wyzwanie. Z kolei profesjonalne ośrodki przetwarzania danych specjalizujące się w dostarczaniu najwyższej jakości usługi IT spełniają odpowiednie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość, w tym są na bieżąco poddawane licznym audytom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zewnętrznego usługodawcę. Polcom gwarantuje nam spełnienie zarówno norm krajowych, międzynarodowych, jak i warunków technicznych. Spełnia także kluczowe wymagania podyktowane przez regulacje unikalne dla sektora bankowego. To wszystko sprawia, że w naszej opinii był to najlepszy z możliwych wyborów - powiedział project manager w obszarze IT w Getin Noble Bank Dariusz Majka, cytowany w komunikacie.

"(...) zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz troska o jakość zarządzania usługami procentuje rozwojem Polcom w kierunku zaawansowanych usług dla sektora finansów. Obecnie wiele instytucji finansowych korzysta z naszych usług. Są to banki z polskim, jak i zagranicznym kapitałem, ale nie tylko. Część instytucji finansowych, z którymi współpracujemy, swoją działalność prowadzi poza Europą, m.in. w Stanach Zjednoczonych" - podkreślił dyrektor handlowy Polcom Mariusz Juranek, cytowany w komunikacie.

Polcom od niemal 30 lat działa na rynku polskim i europejskim. Świadczy przede wszystkim usługi outsourcingu IT, w tym usługi udostępniania mocy obliczeniowej w oparciu o zespół własnych ośrodków przetwarzania danych.

bDztVHKL

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 52,83 mld zł na koniec 2019 r.

bDztVHLm
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(10)
GiovanniDziad...
5 miesięcy temu
Jeśli chodzi o procesy cyfryzacji to nie ma co oszczędzać. Tutaj trzeba postawić na profesjonalistów.
NINJA
5 miesięcy temu
Podoba mi się, że Getin zdecydował się na solidną firmą, która zna się na robocie.
Kubas2
5 miesięcy temu
Dobrze, że wybrali Polcom. W tym wypadku firma zewnętrzna to najlepszy wybór.
bDztVHLn
Stefano
5 miesięcy temu
Sam korzystam z ich usług i jestem zadowolony.
NINJA
5 miesięcy temu
Podoba mi się, że Getin zdecydował się na solidną firmą, która zna się na robocie.