Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GlobalLogic Polska stworzy laboratoria oprogramowania pojazdów autonomicznych

0
Podziel się:

Warszawa, 26.03.2020 (ISBnews/ ISBtech.pl) - GlobalLogic Polska planuje stworzenie we Wrocławiu specjalnie zaprojektowanych laboratoriów do rozwoju i testów najnowszych komponentów oprogramowania stosowanych w pojazdach autonomicznych, poinformował ISBtech Piotr Krzysztofik, vice president & country head, Poland & Croatia.

GlobalLogic Polska stworzy laboratoria oprogramowania pojazdów autonomicznych
bEDBYujV

"GlobalLogic Polska obecnie realizuje szereg różnorodnych projektów z zakresu nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Są to przedsięwzięcia dotyczące m.in. cyberbezpieczeństwa, rozwiązań przeznaczonych dla najnowszych modeli samochodów (w tym pojazdów autonomicznych) oraz projekty, które mają na celu opracowanie nowoczesnych systemów komunikacyjnych wykorzystywanych w żegludze dalekomorskiej" - powiedział ISBtech.pl Krzysztofik.

Polscy inżynierowie z wrocławskiego oddziału firmy GlobalLogic opracowali ostatnio system Aris, którego celem jest stworzenie platformy umożliwiającej rozwój systemów informacyjnych opartych o technologię rozszerzonej rzeczywistości dla bezpieczeństwa kierowców na drogach (przednia szyba ekranem, na których wyświetlane są dane).

Dla globalnego lidera w produkcji półprzewodników firmy NXP specjaliści z GlobalLogic Polska realizują projekt, którego celem jest rozbudowa najniższej i jednocześnie najbardziej istotnej warstwy zabezpieczeń w systemie cyberbezpieczeństwa (półprzewodników).

bEDBYujX

"Jest to absolutna podstawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Projekt realizuje kilkudziesięciu ekspertów GlobalLogic w tej dziedzinie. To ewenement. Bardzo rzadko zdarza się, że projekty, z zakresu cyberbezpieczeństwa realizują firmy zewnętrzne. Zazwyczaj firmy wykonują takie zadania w obrębie własnych struktur. Świadczy to o bardzo dużym zaufaniu kontrahenta do profesjonalizmu GlobalLogic i jakości przeprowadzanych tam prac. Równocześnie realizowane są projekty przy rozbudowie systemów informatycznych, które znajdą zastosowanie w pojazdach autonomicznych" - dodał vice president & country head, Poland & Croatia.

"Jest to bardzo perspektywiczny segment w branży IT. Z tego powodu w nowym biurowcu wrocławskiego oddziału GlobalLogic Polska planuje się stworzenie specjalnie zaprojektowanych laboratoriów do rozwoju i testów najnowszych komponentów oprogramowania stosowanych w pojazdach autonomicznych" - zaznaczył Krzysztofik.

Polski oddział firmy realizuje ponadto przedsięwzięcia, które mają na celu opracowanie nowoczesnych systemów komunikacyjnych wykorzystywanych w żegludze dalekomorskiej.

"Warto wspomnieć o pracach nad stworzeniem nowoczesnych rejestratorów (czarnych skrzynek) zapisujących działanie wszelkich urządzeń na statkach pasażerskich oraz wojskowych okrętach" - podsumował.

bEDBYukd

GlobalLogic powstała w 2002 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. GlobalLogic jest liderem w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. W Polsce GlobalLogic działa od 2015 roku. W naszym kraju firma ma 5 oddziałów. Znajdują się one we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze.

Sebastian Gawłowski

bEDBYuky
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)