Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Żywiec ma umowę finalizującą przejęcie Browaru Namysłów

1
Podziel się

Warszawa, 01.04.2019 (ISBnews) - Grupa Żywiec podpisała umowę rozporządzającą z Chicago Poland Investment Group, LLC, stając się właścicielem 100 % udziałów w kapitale zakładowym Browaru Namysłów, podał Żywiec.

Grupa Żywiec ma umowę finalizującą przejęcie Browaru Namysłów
bDYdUEjp

"Na poczet ceny podstawowej transakcji wynoszącej 500 mln zł, spółka zapłaciła w dniu 1 kwietnia 2019 r. kwotę zł 475 mln zł, która będzie podlegała dalszej korekcie o nakłady kapitałowe, faktyczny dług netto oraz kapitał obrotowy, wyliczone po zamknięciu transakcji" - czytamy w komunikacie.

Transakcja jest w całości finansowana ze środków zewnętrznych, podano także.

"Spółka będzie konsolidować wynik Browaru Namysłów Sp. z o.o. metodą pełną od dnia nabycia udziałów, co znajdzie odzwierciedlenie w sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej Żywiec za pierwsze półrocze 2019 r" - czytamy dalej.

bDYdUEjr

Pod koniec lutego br. Grupa Żywiec otrzymała bezwarunkową zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie od Chicago Poland Investment Group 100% udziałów spółki Browar Namysłów.

Grupa Żywiec warzy piwo w pięciu browarach: Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r. W 2018 r. miała 3 324 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bDYdUEjS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
as
2 lata temu
I kolejny browar już nie polski