Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
11.03.2020 11:04

Horała z MI: Pracujemy w resorcie nad infrastrukturalną 'ustawą korytarzową'

Ministerstwo Infrastruktury pracuje wewnętrznie nad "ustawą korytarzową", która regulowałaby powstawanie wszystkich infrastrukturalnych inwestycji liniowych, czyli przede wszystkim dróg i linii kolejowych, poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pracujemy, na razie wewnętrznie, nad takim pomysłem, nad taką ustawą, która by pozwoliła na jeden akt prawny, regulujący wszystkie inwestycje liniowe o infrastrukturalnym znaczeniu, by to nie było rozbite pomiędzy różne specustawy. To dobry pomysł, by takie inwestycje w sensie fizycznym i prawnym, w ramach jednej procedury, łączyć" - powiedział Horała dziennikarzom.

Wcześniej, podczas konferencji prasowej, poświęconej podpisaniu porozumienia pomiędzy Centralnym Portem Komunikacyjnym (CPK) a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), p.o. dyrektora GDDKiA Tomasz Żuchowski, nawiązał do tego tematu.

"Specustawa drogowa kończy swoją żywotność z końcem 2023 r. Być może będzie tak, że powstanie jedna ustawa korytarzowa, wspólna, która połączy wszystkich budujących infrastrukturę liniową na jednym, wspólnym mianowniku, oszczędzając koszty, protesty społeczne i aspekty środowiskowe" - mówił Żuchowski.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

LucZabierać ciężarówki z dróg,zacząć można od zakazu używania lewego pasa na autostradzie czyli zakazubwyprzedzania będzie mniej wypadków i z czasem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)