Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Huawei ocenia, że pandemia opóźni wdrożenie technologii 5G w Europie

7
Podziel się

Huawei ocenia, że pandemia koronawirusa opóźni wdrożenie technologii 5G w Europie, poinformował rotacyjny prezes koncernu Eric Xu.

Huawei ocenia, że pandemia opóźni wdrożenie technologii 5G w Europie
bEqFIXsR

"Rozwój sieci 5G w Europie w obliczu pandemii będzie opóźniony do czasu osiągnięcia kontroli nad rozprzestrzenianiem się wirusa. W Chinach po przejęciu kontroli nad sytuacją rozwój 5G i przetargi operatorów przyspieszyły" - powiedział Xu podczas wideokonferencji dotyczącej wyników Huawei w 2019 r.

Dodał, że przychody ze sprzedaży sprzętu 5G w 2019 stanowiły niewielki udział w całkowitych przychodach koncernu.

"Ta sprzedaż właściwie dopiero się rozpoczęła i pełne efekty z tego tytułu są jeszcze przed Huawei. Nigdy nie widzieliśmy technologii, która tak jak 5G dotyczy dosłownie wszystkich" - stwierdził rotacyjny prezes Huawei.

bEqFIXsT

Pytany o różne postawy w poszczególnych krajach Unii Europejskiej wobec Huawei, powiedział, że nie spotkał się ze stwierdzeniem, iż którykolwiek rząd krajów UE określił Huawei jako dostawcę wysokiego ryzyka.

Huawei osiągnął globalne przychody ze sprzedaży w 2019 r. na poziomie 858,8 mld juanów (CNY) (123 mld USD), wzrost o 19,1% r/r. Zysk netto osiągnął 62,7 mld CNY (9 mld USD), zaś przepływy pieniężne z działalności operacyjnej przekroczyły 91,4 mld CNY (13,1 mld USD), co stanowi wzrost o 22,4% r/r. W 2019 r. Huawei zainwestował w badania i rozwój 131,7 mld juanów (18,9 mld USD, co stanowi 15,3% przychodów ze sprzedaży).

W obliczu pandemii i spodziewanej recesji gospodarczej na świecie rotacyjny prezes Huawei stwierdził, że bieżący rok zapowiada się jako najtrudniejszy.

"W krótkim terminie nie będzie problemu z dostawami, wspieramy naszych partnerów i dostawców. Mamy zapasy magazynowe, aby odpowiedzieć na potrzeby klientów, ale wyzwaniem będzie kontynuacja zaopatrzenia. Nie można być obecnie pewnym, jak się sytuacja na świecie się rozwinie. Jeśli dostawcy zaczną mieć kłopoty, to będzie to powodowało długoterminowe problemy, ale pracujemy nad tym także po naszej stronie. Obecnie priorytetem jest dobrze odpowiedzieć na potrzeby klientów w ich walce z pandemią. Życie, praca online kwitną, co powoduje ogromny wzrost zużycia sieci i pracujemy blisko z klientami, a także lokalnymi rządami w celu utrzymania stabilnej sieci. Zidentyfikowaliśmy także wyzwania w efekcie pandemii po swojej stronie i po jej zakończeniu podejmiemy działania dla dalszej poprawy efektywności" - zaznaczył Xu.

bEqFIXsZ

Dodał, że Huawei nadal wierzy w rosnącą sprzedaż smartfonów 5G, ale przyznał, że wiele zależy od rozwoju Huawei Mobile Services - platformy, która zastąpiła Androida w telefonach koncernu. Zaznaczył też, że w przyszłości otoczenie zewnętrzne będzie skomplikowane.

"Dlatego musimy nadal zwiększać konkurencyjność naszych produktów i usług, promować otwarte innowacje oraz tworzyć jeszcze większą wartość dla naszych klientów i całego społeczeństwa. To jedyny sposób, w jaki możemy wykorzystać historyczne możliwości, jakie daje cyfrowa i inteligentna transformacja przemysłu oraz utrzymywać silny wzrost w dłuższej perspektywie" - stwierdził rotacyjny prezes Huawei.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

bEqFIXtu
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Darek
rok temu
W Polsce może nie będzie znacznych opóźnień, aukcja częstotliwości odbędzie się zgodnie z planem. Jeśli uda się wrócić do normalnego życia w czerwcu-lipcu to chyba specjalnie nie będzie opóźnień.
wtf
rok temu
Od lat powstają u nas nowe technologie i zawsze znajdzie się grupka hejterów, którzy będą tą technologię krytykować, chociaż jeszcze żadna teoria im się nie sprawdziła.
blazej
rok temu
W Chinach 5G pomogło w walce z koronawirusem, w Europie tż na pewno by się teraz bardzo przydało.
bEqFIXtv
Kleo
rok temu
Wszyscy wiecie ,zr G5 jest bardzo niebezpieczne ala zycia i zdrowia i powinni zostac wycofane...
A....
rok temu
Po zarazie dobije nas 5G