Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ING BSK i N-N: Po pandemii 24% badanych przesiądzie się na rower

1
Podziel się

W wyniku pandemii koronawirusa 84% Polaków planuje używać do przemieszczania się głównie własnego samochodu, 39% zapowiada poruszanie się pieszo, 24% wybierze rower lub hulajnogę, a jedynie 10% komunikację publiczną, wynika z badania "Polak na dwóch kółkach", przeprowadzonego przez ING Bank Śląski i Nationale-Nederlanden.

ING BSK i N-N: Po pandemii 24% badanych przesiądzie się na rower
(Flickr)
bErvitit

"Wiele wskazuje na to, że udział rowerów będzie w wyniku pandemii nadal rósł" - ocenił dyrektor centrum agile kredyty i ubezpieczenia w ING Banku Śląskim Andrzej Sowa w trakcie wideokonferencji.

Z badania wynika, że 55% respondentów kupuje rower o wartości do 2 tys. zł, 23% do 3 tys. zł, 8% do 4 tys. zł, a 14% do 5 tys. zł. W 41% są to rowery miejskie, 36% - górskie, a 13% - szosowe. Blisko połowa (46%) przechowuje go w garażu, 29% w piwnicy, a 17% w mieszkaniu lub na balkonie. Do zabezpieczenia przed kradzieżą 49% używa linki zabezpieczającej, 34% łańcucha, a 26% zamka typu u-lock. Jednocześnie 47% badanych deklaruje, że zawsze zabezpiecza rower przed kradzieżą, ale 28% przyznaje, że często o tym zapomina.

52% rowerzystów czuje się bezpiecznie na drogach, ale 37% odczuwa zagrożenie ze strony samochodów, 9% ze strony innych rowerów lub hulajnóg, a 4% ze strony pieszych, przy czym jedynie 27% badanych deklaruje korzystanie z kasku, wynika również z badania.

bErvitiv

ING Bank Śląski i Nationale-Nederlanden wprowadziły nowe, modułowe ubezpieczenie dla rowerzystów, w ramach którego można ubezpieczyć siebie, swój rower, albo jedno i drugie od następstw wypadków, a w przypadku roweru także kradzieży czy rabunku. Oferta przeznaczona jest dla osób korzystających z rowerów rekreacyjnie, na sprzęt do 4 lat i wartości do 10 tys. zł. Przykładowy koszt pełnego ubezpieczenia nowego roweru o wartości 3 tys. zł to ok. 18 zł miesięcznie, poinformowano także.

Nationale-Nederlanden to jedna z największych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Działa w Polsce od 1994 roku. Od 1998 roku w ramach grupy funkcjonuje także Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne zarządzające największym pod względem aktywów otwartym funduszem emerytalnym w Polsce.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

bErvitiW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Tygr
rok temu
Do wrzesnia tak. Potem jest za zimno na rower.