Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank Pocztowy wejdzie na giełdę. Kiedy?

0
Podziel się:

Dokładny termin uzależniony jest od warunków rynkowych.

Bank Pocztowy wejdzie na giełdę. Kiedy?
(Henryk Borawski/wikimedia/CC BY SA 3.0)
bECRexWZ

Bank Pocztowy podtrzymuje chęć przeprowadzenia oferty publicznej i debiutu na giełdzie w Warszawie do końca tego roku. Dokładny termin uzależniony jest od warunków rynkowych.

Planowana oferta będzie obejmować emisję nowych akcji. Dodatkowo jeden z dotychczasowych akcjonariuszy - PKO BP, rozważa sprzedaż części z posiadanych 25 proc. udziałów. Ostateczną liczbę akcji sprzedawanych oferowanych w ofercie akcjonariusz sprzedający określi odrębnie.

Strategicznym, większościowym akcjonariuszem Banku jest Poczta Polska (należąca do Skarbu Państwa), posiadająca prawie 75 proc. akcji Banku.

bECRexXb

"Bank zamierza przeznaczyć środki pozyskane w drodze emisji nowych akcji na realizację celów ujętych w strategii rozwoju na lata 2015-2018, stając się wiodącym bankiem detalicznym w Polsce regionalnej. Jej fundamentem jest znaczące zwiększenie liczby klientów oraz skali działalności kredytowej, w szczególności w obszarze kredytów konsumpcyjnych. W celu zróżnicowania portfela kredytowego, bank planuje również przeznaczyć część pozyskanych środków na finansowanie wolumenu kredytów dla klientów instytucjonalnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Bank zamierza także dalej rozbudowywać swoją sieć dystrybucji, systematycznie zwiększając skalę swojej działalności" - podał bank.

Oferta publiczna będzie skierowana do inwestorów indywidualnych oraz polskich i wybranych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych.

Przeprowadzenie oferty oraz dopuszczenie i wprowadzenie papierów wartościowych banku do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW są również uzależnione od uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji i zezwoleń, w tym stosownych decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, rejestracji papierów wartościowych Banku w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, dopuszczenia i wprowadzenia papierów wartościowych banku do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW oraz rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego przez właściwy sąd rejestrowy.

bECRexXC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)