Notowania

Moonlit zmierza na giełdę. Zainteresowanie większe niż liczba akcji

Zainkasuje za nie 2 mln zł. W ciągu najbliższych 4 lat zamierza wydać 6 typowo własnych produkcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prnt scrn moonlit.pl)
Kolejny producent gier chce podbić warszawską giełdę.

Produkujące gry studio Moonlit znalazło nabywców na cały milion akcji sprzedawanych w ramach oferty publicznej. Zainkasuje za nie 2 mln zł. W ciągu najbliższych 4 lat zamierza wydać 6 typowo własnych produkcji.

Moonlit dokonał przydziału akcji emitowanych w ramach pierwszej oferty publicznej. Inwestorzy złożyli zapisy na 1,15 mln akcji z dostępnej puli 1 mln. Za każdą zapłacą po 2 zł.

Popyt na akcje przewyższający o 15 proc. wielkość emisji pozytywnie zaskoczył zarząd Moonlit. Padły już zapowiedzi podjęcia działań w celu wprowadzenia spółki na giełdę NewConnect, gdzie będzie można obracać papierami wartościowymi.

- Byliśmy przekonani, że oferta publiczna zakończy się sukcesem, ale tak znaczące przekroczenie puli dostępnych akcji przerosło nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów emisji. Zgromadzony kapitał pozwoli nam realizować własne produkcje i w konsekwencji zrealizować zgodnie z założeniami ambitny plan wydawniczy. Warto zaznaczyć, że już na samym początku trwania oferty zgłosili się do nas inwestorzy zainteresowani nabyciem naszych akcji z gwarancją otrzymania całego pakietu - komentuje prezes Moonlit Piotr Gardeła.

Z komunikatu spółki wynika, że już w pierwszych dniach emisji spółka podpisała porozumienie z grupą inwestorów, którzy złożyli zapisy na 400 tys. akcji gwarantujące, że nie zostaną one objęte redukcją. Pozostałym inwestorom oferowanych było 600 tys. akcji Moonlit. Złożyli oni zapisy na blisko 750 tys. akcji.

- Potwierdza to, jak bardzo atrakcyjny inwestycyjnie jest nasz model biznesowy oraz perspektywy związane z rozpoczęciem działalności w segmencie własnych produkcji. Nasz plan wydawniczy zakłada wyprodukowanie 6 produkcji własnych, w tym 5 gier i 1 technologii do końca 2021 roku - wskazuje prezes.

To się liczy: Polski rynek gier wciąż rośnie. Kolejny producent chce iść na giełdę

Już w tym roku ma ukazać się wersja beta gry "Ignis: Duels of Wizards" oraz premiera pierwszego autorskiego projektu - gry "POK". Z kolei w przyszłym spółka zamierza zadebiutować z wczesnym dostępem dla gry "Neon Noir" na platformie Steam.

Przychody ze sprzedaży firmy Moonlit w 2017 roku wyniosły 699 tys. zł i były o 68 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 203 tys. zł, co oznacza dynamikę na poziomie 306 proc. Największy wzrost został jednak odnotowany na zysku netto, który wzrósł o 356 proc. do 96 tys. zł.

Strategicznym partnerem Moonlit i wydawcą spółki jest Grupa PlayWay, która posiada 30,1 proc. akcji. Ona już jest na giełdzie i to na głównym rynku GPW od końcówki 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gry, technologie, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2018

Gołąbek pokojuZarząd spółki był zaskoczony.... Czyli zarząd nie panuje nad spółką.... Nie dobrze. Dobry manager nie jest zaskakiwany lecz sam zaskakuje....

Rozwiń komentarze (1)