Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jedenaste Baltic Business Forum odbędzie się w Świnoujściu 10-12 kwietnia

0
Podziel się:

Coroczne spotkanie przedstawicieli świata biznesu i polityki - Baltic Business Forum odbędzie się w Świnoujściu już po raz 11-ty w dniach 10-12 kwietnia. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

Jedenaste Baltic Business Forum odbędzie się w Świnoujściu 10-12 kwietnia

Do nadmorskiego kurortu przyjadą wybitni ekonomiści, ministrowie, a także przedstawiciele ambasad oraz samorządów, aby wspólnie rozmawiać o współpracy inwestycyjnej, gospodarczej i turystycznej na Pomorzu Zachodnim oraz współpracy w Regionie ABC. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki badań na temat profilu społecznego migrantów zarobkowych z Ukrainy.

"Pierwszy dzień konferencji upłynie pod hasłem "Energia dla Europy i Regionu ABC" (Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne). Wśród panelistów będą m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki, wiceminister rozwoju regionalnego Ukrainy Taras Tokarski i prof. Witold Orłowski" - czytamy w komunikacie.

10 kwietnia, jeszcze przed inauguracją BBF, odbędzie się spotkanie przedstawicieli samorządów woj. zachodniopomorskiego z grupą 25 radców handlowych z ambasad ustanowionych w Polsce, zarówno z państw członkowskich Unii Europejskiej (Austria, Belgia, Czechy, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Węgry), jak i spoza niej (Chiny, Iran, Malezja, Tajlandia, RPA, Ukraina).

"Tego dnia zaplanowaliśmy trzy debaty z udziałem wyjątkowych gości. Jedna z nich poświęcona będzie przykładowi dobrej współpracy władz samorządowych, państwowych i unijnych jakim jest budowa tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Ta inwestycja w 2022 roku zapewni szybkie i niezawodne połączenie obszarów miasta" - powiedział Dariusz Szymczycha, wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Europa-Północ-Wschód, które jest organizatorem Baltic Business Forum.

Eksperci podejmą również temat rozbudowy infrastruktury energetycznej i transportowej w Regionie ABC oraz sposobów finansowania tych inwestycji- ze środków Funduszu Trójmorza, budżetów państw, rynków kapitałowych i Unii Europejskiej. Organizatorzy zapowiadają również prezentację specjalnego badania profilu ukraińskich migrantów zarobkowych w Polsce. To element kampanii społecznej "Partnerstwo i zatrudnienie", zainicjowanej przez Polsko- Ukraińską Izbę Gospodarczą podczas ubiegłorocznego BBF.

Drugi dzień Baltic Business Forum przyniesie między innymi geopolityczną debatę pod tytułem "Bezpieczeństwo energetyczne w Regionie ABC - biznes czy polityka? Rola Rosji, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych". Weźmie w niej udział ekspert ukraiński Mykhailo Gonchar. Planowanych jest też pięć paneli dyskusyjnych, wśród omawianych tematów: woj. zachodniopomorskie jako regionalny hub energetyczny i transportowy, sposoby przyspieszenia inwestycji mieszkaniowych, nowoczesne rozwiązania w zakresie mobilności mieszkańców miast.

"Z udziałem samorządowców z województwa zachodniopomorskiego będziemy dyskutować o tym, jaki wpływ na rozwój regionu mają samorządy oraz polityka rządu. Powstanie swoisty 'raport o stanie regionu', z rekomendacjami, jak harmonizować działania władz publicznych" - zapowiedział Szymczycha.

BBF odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)