Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Pensja minimalna wzrośnie do 3 tys. na koniec 2020 r.

12
Podziel się:

Płaca minimalna wzrośnie w Polsce do 3 tys. zł na koniec 2020 roku i do 4 tys. zł na koniec 2023 r., zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

Kaczyński: Pensja minimalna wzrośnie do 3 tys. na koniec 2020 r.
bEDMZedN

"Naszym celem jest, bo już dojrzeliśmy do tego, budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. (...) Musimy postawić przede wszystkim na wzrost płac i dochodów społeczeństwa" - powiedział Kaczyński podczas konwencji programowej PiS..

"Na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł. A na koniec 2023 roku pensja minimalna będzie wynosiła 4 tys. zł" - dodał szef PiS.

Dodał, że większość emerytów otrzyma w 2021 r. także podwójną trzynastkę uzależnionej od średniej emerytury. Była premier Beata Szydło sprecyzowała później, że "trzynastka" pozostanie dla wszystkich, a ,,czternastkę" otrzymają emeryci o najniższych dochodach.

bEDMZedP

,,Wykorzystany wszelkie środki prawne i polityczne, by wyrównać dopłaty dla rolników. Będziemy także wspierać ,zielone rolnictwo'" - zapewniła Szydło.

W czerwca rząd zaproponował, aby minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło w 2020 roku do 2 450 zł z 2 250 zł obecnie obowiązujących, co oznacza to wzrost o 200 zł (8,9%) w stosunku do br. Rząd proponuje również podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 16 zł w 2020 r. z 14,7 zł w 2019 r.

bEDMZeeq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
sęk
2 lata temu
mistrz zaklamania i ściemy jest jak krowa-nigdy nie zmienia poglądów.taka jego kurduplowska uroda.
Mozambik
2 lata temu
Będzie INFLACJA i wzrost cen wszystkiego . Nic z tej podwyżki nie wyniknie , może tylko tyle , że ludzie biedy od razu nie odczują !!! A i zwolnienia będą , to na pewno .
Olaf
2 lata temu
mam działalność gospodarczą mikro bo tylko 4 pracowników koszt pracowników już dawno przewyższył 4000 brutto i nie wiem po co ta panika ? się okazuje że jestem 3 lata do przodu bo dopiero 2023 ma być minimalna 4tyś . Komentują ludzie a ja zapytam kto z was zarabia tą minimalną tzn 2250 brutto ? Morawiecki dostosowuje minimalną do rynku pracy i bardzo dobrze !!!
bEDMZeer
JRN
2 lata temu
Ale pojechał... Rozrzutny fantasta... A inflacja ile... Takiego co chciał dać po 100mln już mieliśmy
żalmam
2 lata temu
Rozumiem ze Kaczka dopłaci każdemu przedsiębiorcy ze swoich prywatnych a nie naszych podatków do tej płacy minimalnej... PRL już był niestety się nie sprawdził tam założenia były słuszne ale żądza władzy ludzi wypaczyła założenia filozofa Marksa a w PIS żądza władzy jest wielka i poczucie bezkarności bo jak ktoś nobilituje swoich służalczych prokuratorów , sędziów to jaki mamy system wymiaru sprawiedliwości a policja od 1998 roku nie potrafi zebrać dowodów i do tego dnia nie ma skazanego za śmierć głównego komendanta policji.... przecież to świadczy o kompletnej demoralizacji tej formacji... właśnie w takim Państwie żyjemy i nie chcemy o tym wiedzieć procesy polityczne już były... żal że znowu Polacy przed szkodą i po szkodzie głupi....