Notowania

technologie
03.07.2019 09:53

Klabater ma dotacje z MKiDN na prototyp gry i promocję na targach Gamescom

Klabater otrzymał ponad 80 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) w ramach programu rozwoju sektorów kreatywnych, podała spółka. Przyznane środki zostaną przeznaczone na stworzenie prototypu gry pod roboczą nazwą "Cyrk" oraz promocję spółki na tegorocznych targach gier wideo Gamescom w Kolonii.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Bardzo cieszą nas przyznane przez MKiDN dofinansowania. Połowę kwoty przeznaczymy na stworzenie prototypu gry 'Cyrk'. Tytuł będzie opowiadał historię wędrownego amerykańskiego cyrku z przełomu XIX i XX wieku. W tych czasach powstawały fortuny i budowały się kariery największych cyrkowców i przedsiębiorców rozrywkowych Ameryki przełomu wieków. Jedną z głównych atrakcji cyrków w tych czasach był tzw. freak show, czyli pokaz dziwactw i dziwolągów. Chcemy przenieść panujący wówczas klimat do świata naszej gry. Wkrótce ruszymy z produkcją" - powiedział członek zarządu spółki Klabater Michał Gembicki, cytowany w komunikacie.

"Cyrk" to jeden z trzech własnych tytułów Klabatera, które będą miały premierę w 2020 roku. Dwa kolejne powstają na bazie umowy licencyjnej podpisanej z Discovery Inc. Pierwszą jest "The Moonshiners". Gra będzie łączyć symulację mechaniki pędzenia bimbru z przygodowymi elementami komicznymi, w których bimbrownicy będą zmagać się z wieloma trudnościami. Druga gra na licencji Discovery to przeznaczony dla młodszych graczy Animal Planet, symulator ekonomiczny, w którym gracz wcieli się w rolę zarządcy dużego zoo. Tytuł zostanie wzbogacony o opowieść fabularną, której bohater będzie poznawał zwierzęta i ich zwyczaje oraz ratował zagrożone gatunki, przypomniano.

W ramach programu rozwoju sektorów kreatywnych Klabater pozyskał także 40 tys. zł na promocję spółki podczas największych targów gier interaktywnych i rozrywki w Europie, Gamescom 2019.

"Dla odwiedzających nasze stoisko szykujemy wiele atrakcji. Pokażemy im m.in. kilka minut rozgrywki 'Bimbrowników' czy gameplay naszego symulatora tawerny 'CrossroadsINN', którego premierę w wersji na PC i Xbox One planujemy w IV kw. br. Zaprezentujemy również tytuł, którego jesteśmy współproducentem - 'Help we can tomorrow' oraz cały katalog dotychczas wydanych przez nas gier. Czas na Targach będzie okazją do spotkań z aktualnymi oraz potencjalnymi, nowymi partnerami" - stwierdził członek zarządu Klabater Robert Wesołowski.

Celem programu rozwoju sektorów kreatywnych jest wsparcie rozwoju polskich sektorów kultury i kreatywnych oraz wzmacnianie ich konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Program obejmuje wszystkie branże kreatywne, priorytet stanowią działania dedykowane sektorom gier wideo, wzornictwa, muzyki oraz nowych mediów.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz