Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Krakowskie MPK wprowadziło możliwość płacenia za bilety komunikacyjne BLIK-iem

2
Podziel się

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie wprowadziło możliwość płacenie za przejazdy BLIK-iem, podała firma.

Krakowskie MPK wprowadziło możliwość płacenia za bilety komunikacyjne BLIK-iem
(PAP)
bDBkSbvV

"W 34 automatach stacjonarnych Krakowskiej Karty Miejskiej stojących na ulicach miasta, 3 automatach zamontowanych w Punktach Sprzedaży Biletów oraz w 335 automatach mobilnych zamontowanych w najnowszych tramwajach i autobusach za zakup biletu można zapłacić BLIK-iem. To nie jedyna nowość dla pasażerów. Wraz z wprowadzeniem tej formy płatności możliwy stanie się zakup biletów okresowych w automatach mobilnych (będzie to 335 urządzeń zamontowanych w pojazdach MPK obsługujących płatności BLIK). Do tej pory było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM" - czytamy w komunikacie.

Nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach. Do zakupu biletu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki i karty płatniczej, wystarczy smartfon, podkreślono.

"Płatność BLIK-iem w automatach biletowych będzie obsługiwana przez Tpay - operatora płatności online" - czytamy dalej.

bDBkSbvX
bDBkSbwy
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(2)
Ggg
2 tyg. temu
Kuriozum to zarząd MPK. Wsiadam do autobusu z zamiarem zakupu biletu. Automat nie działa, kierowca zabarykadowane bo covid. Dzwonię na infolinię czy mogę kontynuować jazdę, a Pani że nie wolno mi jechać, że w razie kontroli mam mandat, no to jej mówię, że wsiadając do autobusu chciałem kupić bilet, autobus ruszył to przecież nie wybije szyby i nie wyskoczę, muszę poczekać do następnego przystanku. Nie, wsiadając musi Pan być przygotowany, w razie awarii automatu jedzie Pan na gapę nawet ten jeden przystanek, zawsze można kupić przez komórkę!!!!; Kuriozum, to po ch... Te automaty z naszych podatków w autobusach. Majchrowski się nie popisał. Podobno Gibała chciał aby w takim przypadku pasażer mógł kontynuować jazdę ale Majchrowski go wyśmiał.
Polacy
2 tyg. temu
kuriozum nigdy NIE UZYEAM tekefonu do niczego po za ROZNAWIANIEM