Notowania

technologie
21.10.2019 16:31

Kreditech ma 20 mln euro na rozwój, Polska jednym ze strategicznych rynków

Warszawa, 21.10.2019 (ISBnews) - Kreditech, działający w Polsce pod marką Monedo Now, pozyskał 20 mln euro finansowania i chce być liderem rynku pożyczek online w segmencie klientów "near-prime", podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Kreditech chce być liderem rynku pożyczek online w segmencie klientów "near-prime". Wywodząca się z Niemiec firma, działająca w Polsce pod marką Monedo Now, pozyskała niedawno 20 mln euro finansowania od prywatnych inwestorów i międzynarodowych venture capital na dalszy globalny rozwój. Polska należy do 4 głównych rynków tego lendtechu, zajmując drugą pozycję jeśli chodzi o liczbę klientów po Rosji. We wrześniu Kreditech obsłużył najwięcej nowych klientów w Polsce w swojej historii" - czytamy w komunikacie.

Kreditech oferuje na rynku polskim pożyczki ratalne na okres do 48 miesięcy, udzielane online. Klientów zdobywa m.in. dzięki sprzedaży ratalnej POS (Point-Of-Sale), realizowanej we współpracy z największymi operatorami e-commerce. Z Monedo Now swoje zakupy mogą finansować m.in. klienci Allegro.

"Rosnącą grupą naszych klientów są konsumenci, którzy oczekują finansowania "tu i teraz", bez zawiłych formalności. To dzięki możliwości spełnienia tego oczekiwania udzielamy coraz więcej pożyczek ratalnych POS, we współpracy z partnerami z branży e-commerce, producentami i serwisami płatności" - powiedział dyrektor zarządzający Kreditech w Polsce Krzysztof Komosa, cytowany w komunikacie.

"Polska jest dla Kreditech bardzo ważnym rynkiem, zarówno jeśli chodzi o rozwój biznesu, jak i jej rolę w samej organizacji. Obok działalności operacyjnej jako pożyczkodawca, Kreditech ma w Warszawie również centrum technologiczne, które pracuje nad rozwojem jego infrastruktury. W 2019 roku polski oddział jako pierwszy w grupie Kreditech został zmigrowany na nowy system transakcyjny Mambu - rozwiązanie typu SaaS, uważane dziś powszechnie za wiodący system centralny dla organizacji z branży finansowej i fintech" - czytamy dalej.

Kreditech to międzynarodowa firma technologiczna, działająca w baraży finansowej, z siedzibą w Hamburgu w Niemczech. Zatrudnia obecnie ponad 300 osób w siedmiu krajach i rozwija regionalne centra szkoleniowe i technologiczne w Polsce, Rumunii i Tajlandii. Kreditech udziela pożyczek klientom w Indiach, Polsce, Rosji i Hiszpanii. Kreditech jest obecny na Polskim rynku od 2012 roku. Do tej pory obsłużył tu ponad 300 tys. klientów.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2019

paranojaTo Ci od masakrycznie drogich chwilówek. I tacy dostają finansowanie. Masakra. Po rynkach na jakich działają widać,że golą najbiedniejszych. Unikać.

Rozwiń komentarze (1)