Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mabion rozpocznie rozwój 3 nowych leków biopodobnych w II poł. 2019 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 04.04.2019 (ISBnews) - Mabion zaktualizował strategię rozwoju produktów leczniczych. Obecnie zakłada ona rozpoczęcie prac badawczo-rozwojowych nad trzema nowymi lekami biopodobnymi jeszcze w II połowie br. Nowe projekty dotyczą leków w obszarach autoimmunologii, chorób metabolicznych i onkologii, podała spółka. 

Mabion rozpocznie rozwój 3 nowych leków biopodobnych w II poł. 2019 r.

"Mamy silny i doświadczony zespół, który ma wszelkie niezbędne kompetencje, by rozwijać nowe produkty. Po przeanalizowaniu kluczowych czynników doszliśmy do wniosku, iż jesteśmy gotowi operacyjnie, finansowo i kadrowo na zainicjowanie kolejnych projektów jeszcze w tym roku. O zastosowaniach leków będziemy informować w momencie rozpoczęcia prac nad nimi" - powiedział członek zarządu Sławomir Jaros, cytowany w komunikacie.

W ramach aktualizacji strategii, Mabion dokonał kwalifikacji projektów naukowo-badawczych do trzech grup. Spółka podzieliła projekty na aktywne, czyli obecnie realizowane: MabionCD20, MabionMS i MabionEGFR, nowe projekty, nad którymi prace rozpoczną się w tym roku, oraz projekty partnerskie.

"W trakcie wewnętrznych prac zarządu stworzyliśmy pipeline leków, które chcielibyśmy zacząć rozwijać w średnim i długim okresie. To projekty dotyczące między innymi chorób autoimmunologicznych i onkologicznych, których rozpoczęcie - jak wynika z naszych założeń - nastąpiłoby dopiero po podpisaniu umowy partneringowej na rozwój danego leku. Nie wykluczamy jednak, że w niektórych przypadkach rozwój projektów z tej grupy rozpoczniemy samodzielnie" - powiedział prezes Mabionu Artur Chabowski, cytowany w komunikacie.

Na początku tygodnia Mabion poinformował o zrealizowaniu pierwszego kamienia milowego na drodze do rejestracji w Turcji leku MabionCD20, flagowego projektu spółki. Spółka otrzymała pismo z tureckiego Ministerstwa Zdrowia dotyczące zakończonej inspekcji w zakresie Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) przeprowadzonej w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej w Konstantynowie Łódzkim. Zgodnie z otrzymanym pismem, w toku inspekcji nie stwierdzono niezgodności krytycznych, co pozwala spółce na kontynuację procedury rejestracji leku w Turcji.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)