Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
02.03.2020 13:59

Master Pharm zainwestuje w br. ponad 6 mln zł w zakładach w Łodzi i Mielcu 

Master Pharm przeznaczy w tym roku ponad 6 mln zł na zakup maszyn oraz doposażenie zakładów produkcyjnych w Łodzi i Mielcu. Spółka przygotowuje się na obsługę większej liczby zamówień, której spodziewa się w przyszłych kwartałach, podał Master Pharm.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ramach inwestycji, w zakładzie Master Pharm w Łodzi uruchomiona zostanie nowa linia do produkcji kapsułek miękkich. Spółka zakupiła już niezbędne maszyny, których instalacja przewidziana jest na II kwartał. W placówce zainstalowany zostanie również drobny sprzęt wspierający produkcję i pakowanie pozostałych form suplementów.

"Od dłuższego czasu obserwujemy, że zapotrzebowanie na suplementy diety produkowane w Europie, a nie w Chinach, rośnie. Szczególnie dotyczy to kapsułek miękkich. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, efekt ten może tylko przybierać na sile. Od dawna mocno inwestujemy w sprzęt, a najnowsze zakupy, które są uruchamiane, pozwolą nam wykorzystać tę koniunkturę" - powiedział prezes Jacek Franasik, cytowany w komunikacie.

Inwestycje w drugim zakładzie produkcyjnym grupy (należącym do spółki zależnej Grokam z siedzibą w Mielcu) obejmą wyposażenie i adaptację nowych budynków magazynowych, doposażenie linii produkcyjnych oraz rozbudowę laboratoriów. W grupie przewidziany jest również wzrost zatrudnienia.

"W ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwijaliśmy, na co wpływ miał z jednej strony wzrost rynku suplementów diety, z drugiej inwestycje w naszych spółkach zrealizowane po giełdowym debiucie w 2016 r. Wraz ze wzrostem sprzedaży musimy jednak stale myśleć nad zwiększaniem mocy produkcyjnych i zatrudnienia, by nadążyć za rosnącym popytem na usługi produkcji kontraktowej. Szczególnie w obecnych warunkach, gdy rośnie nieufność firm sprzedających suplementy oraz samych konsumentów wobec produkcji chińskiej" - podkreślił Franasik.

Spółka podała, że wszystkie inwestycje powinny zakończyć się w III kwartale br. i zostaną sfinansowane ze środków własnych Grupy Master Pharm.

"Obserwujemy, że ze względów logistycznych i jakościowych, najbardziej wymagający klienci poszukują producentów kontraktowych w Europie. W naszej ocenie, w obecnej sytuacji trend ten będzie się jeszcze nasilał. Otrzymujemy zapytania od kolejnych europejskich firm sondujących możliwość relokacji produkcji. Dzięki realizowanym inwestycjom jesteśmy gotowi sprostać temu zapotrzebowaniu" - dodał prezes.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz