Notowania

chemia
19.12.2019 14:52

Master Pharm zmienia strategię, skupi się na produkcji kontraktowej suplementów

Master Pharm podjął decyzję o zmianie w zakresie realizowanej strategii grupy, podała spółka. Nowa strategia zakłada koncentrację na produkcji kontraktowej suplementów diety, co stanowi kluczową kompetencję grupy i jest najbardziej wartościową częścią jej działalności i jednocześnie wycofuje się natomiast z działalności bezpośredniej dystrybucji suplementów diety pod markami własnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedmiotowa zmiana będzie procesem, który przewiduje następujące zdarzenia:

- rezygnację pana Rafała Biskupa z funkcji członka zarządu emitenta (pełniącego obecnie jednocześnie funkcję prezesa zarządu Avet Pharma Sp. z o.o.), oraz panów Marka Gołaszczyka i Tomasza Grzesiaka z funkcji członków rady nadzorczej spółki,

- sprzedaż 100% udziałów Avet Pharma Sp. z o.o. (Avet Pharma) poza grupę Master Pharm,

- odkupienie od Avet Pharma portfolio marek własnych (marki własne) przez emitenta,

- podpisanie przez Master Pharm S.A. z Avet Pharma umowy dystrybucyjnej w zakresie sprzedaży produktów Master Pharm" - czytamy w komunikacie.

Według spółki, powyższe działania w opinii zarządu umożliwią wyeliminowanie negatywnego wpływu dotychczasowego modelu dystrybucyjnego marek własnych realizowanego przez Avet Pharma na wyniki grupy Master Pharm, a także będą skutkowały spłatą zadłużenia Avet Pharma wobec emitenta.

"Dzięki temu spółka zamierza skupić się na produkcji kontraktowej, którą ocenia jako najbardziej perspektywiczną w kontekście długoterminowego rozwoju emitenta" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz