Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Medicalgorithmics miał 14,42 mln zł zysku netto, 24,72 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

0
Podziel się:

Medicalgorithmics odnotował 14,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 25,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Medicalgorithmics miał 14,42 mln zł zysku netto, 24,72 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

Zysk operacyjny wyniósł 24,72 mln zł wobec 41,82 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 199,4 mln zł w 2018 r. wobec 203,35 mln zł rok wcześniej.

"Podsumowując miniony rok należy wspomnieć, że w październiku rozpoczęliśmy przegląd opcji strategicznych. Pewnie wielu z Was zastanawia się dlaczego i co to oznacza. Otóż w 2018 roku wyniki finansowe Grupy były poniżej naszych oczekiwań, pomimo inwestycji w sprzedaż, marketing i nowe produkty. Pociągnęło to za sobą spadek wyceny Medicalgorithmics na GPW. W związku z tym prowadzimy pogłębione analizy możliwości zmiany modelu sprzedaży w USA, których głównym celem jest przywrócenie dynamiki wzrostu przychodów. Choć zdajemy sobie sprawę, że w początkowej fazie zmiana ta może nie wspierać wyników finansowych spółki, to wiele wskazuje, że jest to jedyna droga do osiągnięcia średnio i długoterminowych celów rozwojowych. Wybór opcji strategicznej będzie istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój Grupy i mamy nadzieję, że będzie pozytywnie wpływać na rozszerzenie skali działalności i tym samym na ewaluację wartości spółki" - napisał prezes Marek Dziubiński w liście do akcjonariuszy.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 11,33 mln zł wobec 2,83 mln zł straty rok wcześniej.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)