Notowania

finanse
18.02.2019 08:58

Medicover nabędzie sieć szpitali Neomedic za 70,5 mln euro

Medicover podpisał porozumienie ws. nabycia Neomedic - grupy szpitali neonatologicznych i położniczych - za 70,5 mln euro, podał Medicover. Finalizacja transakcji jest spodziewana w II kw. 2019 r. po uzyskaniu zgód na koncentrację.

Podziel się
Dodaj komentarz

Neomedic zarządza trzema szpitalami wraz z towarzyszącymi ambulatoriami i przychodniami. Pierwszy szpital Neomedic został założony w Krakowie w 2001 r., czytamy w komunikacie.

W 2018 r. Neomedic oczekuje zaraportowania ok. 120 mln zł (ok. 28 mln euro) przychodów. Medicover spodziewa się realizacji synergii w ciągu 12 miesięcy, podano także.

W listopadzie ub.r. senior partner Innova Capital Krzysztof Kulig poinformował w rozmowie z ISBnews, że fundusz planuje sprzedaż Neomedic inwestorowi branżowemu i spodziewa się transakcji najdalej na początku 2019 r.

Grupa Neomedic zarządza centrami medycznymi na południu Polski, w skład których wchodzą szpitale i przychodnie wielospecjalistyczne. Dysponuje największą w Polsce siecią szpitali o profilu położniczo-ginekologicznym zlokalizowanych na południu kraju (Kraków, Nowy Sącz), w której rocznie na świat przychodzi ok. 7 000 dzieci. Ponadto Grupa Neomedic dysponuje wielospecjalistycznymi przychodniami w swoich centrach medycznych, które oferują pacjentom dostęp do profesjonalnej i kompleksowej opieki medycznej.

Medicover Polska jest częścią Medicover - międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2019

FranekCzy my wszystko musimy sprzedawać 'obcym'? Jak wszystko sprzedamy nic u nas nie będzie... nawet mieszkania będą na wynajem. Będziemy harować jak te … Czytaj całość

18-02-2019

INTELMedicover rośnie na południu Polski, wzrasta bardzo dynamicznie we Wrocławiu, Śląsku czy Krakowie. Nabycie sieci Neomedic, ma biznesowy sens w walce o … Czytaj całość

18-02-2019

BodzioFranek: nie musimy. Ty możesz kupić. Kupisz?

Rozwiń komentarze (3)