Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
18.03.2020 15:50

Morawiecki: 70 mld zł na miejsca pracy, 73-74 mld zł na rolowanie spłat kredytów

W ramach pakietu działań osłonowych dla przedsiębiorstw, rząd planuje przekazanie 70 mld zł dodatkowych środków budżetowych m.in. na utrzymanie miejsc pracy oraz podtrzymanie działalności mikrofirm, a także 73-74 mld zł na rolowanie spłat kredytów, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wartość tarczy antykryzysowej, przygotowanej przez rząd szacowana jest na 212 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Chcemy zadbać o tych, których kryzys dotknie najbardziej. Chcemy pomóc przedsiębiorcom w utrzymaniu miejsc pracy. Firmy mierzą się z problemami finansowymi, ja sobie zdaje sprawę, jak funkcjonują firmy, jak funkcjonują przedsiębiorstwa" - powiedział premier na konferencji prasowej.

Na działania związane z utrzymaniem miejsc pracy ma zostać przekazanych około 70 mld zł. W tym zakresie zaplanowano dopłaty do wynagrodzeń w firmach, dotkniętych trudnościami z budżetu państwa do 40% średniego krajowego wynagrodzenia, wsparcie dla osób samozatrudnionych (przynajmniej 80% minimalnego zatrudnienia), kontynuację zasiłku opiekuńczego, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Około 73-74 mld zł ma zostać przekazanych na finansowanie przedsiębiorstw na rolowanie rat kredytów, "dla wszystkich ludzi, dla których będzie to istotne".

Zapowiedział, że negocjuje także o możliwości odroczeń płatności za prąd, energię elektryczną i gaz. Morawiecki poinformował, że dotychczas rozmawiał na ten temat z prezesem PGNiG Jerzym Kwiecińskim, zaś z władzami pozostałych spółek będzie rozmawiał pod koniec tygodnia.

"Chcemy zaproponować także odroczenie płatności ZUS, o to zwracali się mali przedsiębiorcy. Do czerwca" - powiedział premier.

Dodał, że może to być dłużej, jeżeli będzie taka konieczność.

"Pozwoli to obecnie firmom na zaoszczędzenie łącznie 100 mln zł, a nawet większej kwoty" - powiedział Morawiecki.

Na działania osłonowe ma zostać przekazanych 212 mld zł.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

misioPinokio głupstwa gaga. Niewiarygodny facet.

Rozwiń komentarze (1)