Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Zaostrzenie regulacji dotyczących zgromadzeń do 11 kwietnia

5
Podziel się:

Nowe ograniczenia dotyczyć będą przemieszczania się i zgromadzeń, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zostały wprowadzone do 11 kwietnia br.

Morawiecki: Zaostrzenie regulacji dotyczących zgromadzeń do 11 kwietnia

Planowane jest wydanie rozporządzenia, w którym znajdzie się zapis dotyczący ograniczenia kontaktów międzyludzkich do minimum, w tym m.in. zakaz przemieszczania dwóch osób (z wyjątkiem rodzin).

"W rozporządzeniu jest zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami: do pracy, apteki" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że "takie sytuacje, jak wyprowadzenie psa czy wyjście na spacer jest niezbędne", ale należy je ograniczyć.

Ograniczenia mają także dotyczyć środków komunikacji miejskiej, jedynie do drugie miejsce będzie mogło być zajęte. Minister zdrowia zaapelował do władz miast o zastosowanie tych zaleceń w transporcie miejskim. "Nie doprowadzajmy do takiej sytuacji, gdy przebywanie w jednym autobusie może doprowadzić do zarażenia" - powiedział Szumowski.

Dopuszczalne będzie przebywanie kilku osób w pomieszczeniu tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne. Premier Morawiecki zaapelował o wdrażanie pracy zdalnej.

Na konferencji poinformowano, że wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące galerii handlowych, pubów i restauracji pozostają bez zmian.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Mic
3 lata temu
Chyba pójdę jutro na spacer do saskiem
Adam
3 lata temu
Oczywiscie wybory to nie 'Zgromadzenie' ...Wtedy CALA POLSKA bedzie mogla wyjsc z domow zeby glosowac. Wtedy wirus bedzie mial urlop. Tak?
jania
3 lata temu
Tjaaa, do 11 kwietnia zakaz zgromadzeń, bo 12 kwietnia trza do kościoła wysłać, żeby ksiądz mógł nagadać tym ciemnym kozom, żeby głosowali na Dudę;/
Adamdd
3 lata temu
ale dudy to nie obowiązuje i dalej może robić wiece?
PISS na PIS
3 lata temu
to powinno być wprowadzone już teraz, ale oni jak zawsze są opóźnieni