Notowania

giełda
24.03.2020 13:46

Morawiecki: Zaostrzenie regulacji dotyczących zgromadzeń do 11 kwietnia

Nowe ograniczenia dotyczyć będą przemieszczania się i zgromadzeń, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zostały wprowadzone do 11 kwietnia br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Planowane jest wydanie rozporządzenia, w którym znajdzie się zapis dotyczący ograniczenia kontaktów międzyludzkich do minimum, w tym m.in. zakaz przemieszczania dwóch osób (z wyjątkiem rodzin).

"W rozporządzeniu jest zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami: do pracy, apteki" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że "takie sytuacje, jak wyprowadzenie psa czy wyjście na spacer jest niezbędne", ale należy je ograniczyć.

Ograniczenia mają także dotyczyć środków komunikacji miejskiej, jedynie do drugie miejsce będzie mogło być zajęte. Minister zdrowia zaapelował do władz miast o zastosowanie tych zaleceń w transporcie miejskim. "Nie doprowadzajmy do takiej sytuacji, gdy przebywanie w jednym autobusie może doprowadzić do zarażenia" - powiedział Szumowski.

Dopuszczalne będzie przebywanie kilku osób w pomieszczeniu tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne. Premier Morawiecki zaapelował o wdrażanie pracy zdalnej.

Na konferencji poinformowano, że wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące galerii handlowych, pubów i restauracji pozostają bez zmian.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

Adamddale dudy to nie obowiązuje i dalej może robić wiece?

24-03-2020

janiaTjaaa, do 11 kwietnia zakaz zgromadzeń, bo 12 kwietnia trza do kościoła wysłać, żeby ksiądz mógł nagadać tym ciemnym kozom, żeby głosowali na Dudę;/

24-03-2020

PISS na PISto powinno być wprowadzone już teraz, ale oni jak zawsze są opóźnieni

Rozwiń komentarze (5)