Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Nowy pozew przeciw Facebookowi. Gigant stosował nielegalne praktyki?

6
Podziel się:

Główna amerykańska agencja antymonopolowa wniosła w czwartek do sądu poprawioną skargę przeciwko Facebookowi, zarzucając firmie nielegalne praktyki wykupywania lub niszczenia konkurentów.

Nowy pozew przeciw Facebookowi. Gigant stosował nielegalne praktyki?
Nowy pozew przeciw Facebookowi. Czy firma Marka Zuckerberga stosowała nielegalne praktyki? (Flickr, Anthony Quintano)
bEKPxOad

Pozew dotyczy m.in. przejęcia przez Facebooka rynkowych konkurentów: Instagrama i WhatsAppa.

Pierwsza skarga Federalnej Komisji Handlu (FTC) została odrzucona przez sąd w Waszyngtonie w czerwcu z powodu braku wystarczającego uzasadnienia.

W uzupełnionym pozwie FTC oskarżyła firmę Marka Zuckerberga o "nielegalne pozyskanie innowacyjnych konkurentów", by zapewnić sobie dominację na rynku, gdy jego własne wysiłki na polu aplikacji mobilnych okazały się porażką.

bEKPxOaf
Zobacz także: Zwyzywał ministra, zdania nie zmienia. "Wyciera sobie twarz 200 mln zł"

"Po poniesionej porażce w konkurencji z nowymi innowatorami Facebook nielegalnie kupił lub "pogrzebał" ich, kiedy ich popularność stała się egzystencjalnym zagrożeniem" - czytamy w cytowanym przez PAP oświadczeniu FTC.

W odpowiedzi na komunikat FTC Facebook ogłosił, że pozew jest pozbawiony podstaw i nie udowadnia, że portal posiada pozycję monopolisty.

bEKPxOal

Pod koniec czerwca cena akcji Facebooka poszła mocno w górę, a giełdowa wartość spółki po raz pierwszy w historii przekroczyła bilion dolarów po tym, jak sąd odrzucił dwa pozwy przeciwko gigantowi.

Sąd stwierdził wtedy, że pierwszy pozew został wniesiony przez władze stanowe po wymaganym terminie pięciu lat. Instagram i WhatsApp zostały bowiem przejęte odpowiednio w 2012 oraz 2014 roku. W przypadku drugiego pozwu, wniesionego przez FTC, sąd dał szansę na jego uzupełnienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKPxOaG
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
mqqq17
2 miesiące temu
"poprawiony pozew" w tytule nie byłby klikalny Dodajmy do tego jeszcze pozew Trumpa i Amerykanów dot. blokowania kont czyli ograniczanie wolności wypowiedzi to mam nadzieję, że koniec FB jest już blisko.
kappa
2 miesiące temu
Ech te newsy .W tytule "nowy pozew" a w pierwszym zdaniu "poprawiony pozew"
1oo
2 miesiące temu
Ta, tylko że kara za taki proceder jest równowartością godzinowej pensji jednego pracownika;) Powodzenia.
bEKPxOaH
edward
2 miesiące temu
Przecież to żydowski biznes.Do celu po trupach.Trupach gojów oczywiście.
azorek
2 miesiące temu
to nie tylko whatsup czy instagram. żeby używać oculusa trzeba założyć konto na facebooku, a żeby to zrobić oni czasami proszą o weryfikację poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości.