Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odpis na Home Broker obniży wynik grupy Open Finance za ub. rok o 91,05 mln zł 

0
Podziel się:

Warszawa, 09.04.2019 (ISBnews) - Odpis aktualizujący z tytułu utraty wartości firmy Home Broker obniży skonsolidowany wynik Open Finance za 2018 rok o kwotę 91,05 mln zł, podała spółka.

Odpis na Home Broker obniży wynik grupy Open Finance za ub. rok o 91,05 mln zł 

"Grupa wykonała test na utratę wartości wartości firmy Home Broker w oparciu o wartość odzyskiwalną, która została ustalona na podstawie wartości użytkowej. Na podstawie powyższej analizy grupa stwierdziła konieczność dokonania odpisu aktualizującego z tytułu utraty wartości wartości firmy Home Broker o kwotę 91 047 tys. zł, co będzie skutkowało korektą wyniku skonsolidowanego za rok 2018 o kwotę 91 047 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała także, że w trakcie sporządzania jednostkowego sprawozdania finansowego Open Finance za ub. rok stwierdziła konieczność dokonania odpisu aktualizującego z tytułu utraty wartości inwestycji w jednostkę zależną Home Broker wysokości 91 047 tys. zł i kwota ta wpłynie na wynik za 2018 r.

"Kwoty przedstawione w niniejszym raporcie bieżącym są wartościami brutto. Emitent zastrzega, że prezentowane powyżej wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie" - czytamy także.

Open Finance opublikuje raporty za 2018 rok 25 kwietnia br.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)