Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PARP ogłosiła II edycję programu 'Akademia Menadżera Innowacji'

0
Podziel się

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła II edycję programu doradczo-szkoleniowego dla firm "Akademia Menadżera Innowacji", podała Agencja. W ośmiomiesięcznym programie, dofinansowanym z funduszy UE, wezmą udział menadżerowie z ok. 30 firm, głównie średnich i mikroprzedsiębiorstw.

PARP ogłosiła II edycję programu 'Akademia Menadżera Innowacji'
bDZvOElN

"Akademia Menadżera Innowacji" to unikalny program skierowany do kadry zarządzającej, a w przypadku firm z segmentu MŚP także właścicieli. Menadżerowie, którzy biorą udział w projekcie, zdobywają wysokie kompetencje z zakresu kształtowania kultury innowacyjnej w firmie, organizacji pracy i zarządzania ryzykiem oraz całym cyklem innowacyjnym, podano.

"Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne są dziś innowacje będące siłą napędową nowoczesnej gospodarki i katalizatorem rozwoju firmy. Przedsiębiorstwa, które o tym zapominają, ryzykują, że ich produkty i usługi zostaną w niedalekiej przyszłości wypchnięte z rynku przez bardziej innowacyjną konkurencję. Dla polskiej gospodarki niezwykle ważne jest, aby osoby kierujące przedsiębiorstwami miały świadomość wagi innowacji oraz wiedzę, jak je stymulować, tworzyć i wdrażać" - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

Program Akademii przewiduje do 60 godz. doradztwa dla mikroprzedsiębiorstw oraz do 120 godz. dla firm z sektora MŚP i dużych. Firmy w Polsce mają wiele możliwości wsparcia kapitałowego i infrastrukturalnego, a dzięki projektowi PARP mogą także rozwijać swoje kompetencje, podkreślono.

bDZvOElP

"To, co wyróżnia Akademię, to zorientowanie na konkretne potrzeby firm. Nasi eksperci podchodzą do swoich podopiecznych holistycznie, to znaczy wspierają firmy w procesach innowacyjnych i równolegle wzmacniają ich kadry poprzez działania szkoleniowe i warsztatowe oraz doradztwo. AMI to po prostu jakość. I na jakość właśnie stawiamy w szkoleniach naszych uczestników" - dodała prezes PARP Małgorzata Oleszczuk.

PARP opracowała model szkoleniowy wspólnie z najlepszymi praktykami biznesu, ekspertami w dziedzinie nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem oraz wdrażania innowacji. Celem jego autorów jest promowanie kultury organizacyjnej sprzyjającej innowacjom w firmie, zbudowanie społeczności co najmniej 1 100 menadżerów innowacji i przygotowanie jej do tworzenia środowiska pracy stymulującego innowacje. Każdy uczestnik programu zyskuje dostęp do materiałów merytorycznych wykorzystywanych podczas zajęć. Po zakończeniu szkolenia jego uczestnicy stają się członkami Klubu Alumnów AMI, dzięki czemu mogą utrzymywać i rozwijać kontakty ważne dla rozwoju firmy.

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Dofinansowanie wynosi 80% dla mikro-, małych i średnich firm oraz 50% dla dużych.

W pierwszej edycji programu, która odbyła się w ubiegłym roku, wzięło udział 16 przedsiębiorstw. W badaniu przeprowadzonym przez PARP ponad 80% z nich uznało, że program Akademii był dostosowany do ich oczekiwań i potrzeb zawodowych, podsumowano.

bDZvOEmq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)