Notowania

chemia
25.04.2019 14:39

PERN jest w kontakcie z klientami w sprawie jakości ropy naftowej

Warszawa, 25.04.2019 (ISBnews) - Wszyscy klienci PERN odbierają i rafinują surowiec, który był zgromadzony w systemie bądź dociera do Polski przez Gdańsk, pomimo wstrzymania dostaw do Polski surowca poprzez rurociąg "Przyjaźń" z kierunku wschodniego na prośbę klientów, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"PERN jest w stałym kontakcie z rafineriami, jeśli chodzi o parametry przekazywanej ropy" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia PERN, aktualnie do dyspozycji są zapasy handlowe klientów znajdujące się w systemie PERN. Do tego w razie potrzeby zostaną uruchomione zapasy obowiązkowe, które uwalnia Ministerstwo Energii na wniosek rafinerii.

Ropa sprowadzana jest także przez Naftoport w Gdańsku. Teoretycznie zdolności krajowego systemu (Naftoport plus Rurociąg Północny z Gdańska do Płocka) pokrywają z nawiązką 100% zapotrzebowanie na ropę krajowych rafinerii, a także dodatkowo niemieckich zakładów w Schwedt i Leunie, do których również trafia surowiec dostarczany rurociągiem Przyjaźń.

W środę wieczorem Ministerstwo Energii poinformowało, że Polska wstrzymała dostawy rosyjskiej ropy naftowej rurociągiem Przyjaźń na granicy z Białorusią w Adamowie, ze względu na jej zanieczyszczenie, które może spowodować fizyczne uszkodzenia instalacji rafineryjnych.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw.

 

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2019

GgggA co z ropom wydobywajacom sie w Gorlicach?????? NAJLEPIEJ ZATKAC I SPROWADZAC Z ZAGRANICY

Rozwiń komentarze (1)