Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PFR:Nabór do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora budowlanego do 15 II

0
Podziel się:

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił nabór do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora budowlanego, podał PFR. Projekt skierowany jest do małych, średnich i dużych firm, które chcą rozwijać swoją działalność, są zainteresowane rozpoczęciem lub wzmocnieniem obecności na rynkach zagranicznych bądź rozważają wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Nabór do programu potrwa do 15 lutego 2021 r.

PFR:Nabór do Akceleratora Innowacji i Ekspansji dla sektora budowlanego do 15 II
bEExOmJN

"Celem projektu jest dynamizacja ekspansji zagranicznej firm, wzbogacenie ich wiedzy o funduszach inwestycyjnych dostępnych w ramach Grupy PFR oraz wsparcie we wdrażaniu innowacji. Projekt dedykowany jest firmom z dominującym udziałem polskiego kapitału, które prowadzą działalność na terenie RP, eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne bądź planują wdrożenie innowacji" - czytamy w komunikacie.

Projekt potrwa trzy miesiące i będzie składał się z trzech etapów:

Strefa Rozwiązań (17-18 lutego 2021) - dwudniowe spotkanie warsztatowe, podczas którego przedsiębiorcy uzyskają praktyczną wiedzę o narzędziach jakimi administracja publiczna wspiera eksport.

bEExOmJP

Strefa Rozwiązań i B2B (22-26 lutego 2021) - spotkania z instytucjami z Grupy PFR, których celem jest wsparcie eksportu danej firmy oraz indywidualny dobór narzędzi finansowych. Każdego dnia przewidziane jest godzinne spotkanie z jedną instytucją Grupy PFR podczas której będzie możliwość zadawania pytań w sesji Q&A.

Strefa Dialogu (marzec 2021) - jednodniowe spotkanie, w ramach którego przedsiębiorcy będą mieli wpływ na kreowanie nowych rozwiązań dla wsparcia eksportu. We współpracy z biznesem, administracją publiczną i ekspertami przeprowadzimy dialog, prowadzący do zidentyfikowania barier rozwoju w danej branży, aby umożliwić firmom wdrażanie nowatorskich projektów oraz skalowanie swojej działalności, wskazano również.

Branża budowlana w Polsce to około dwieście tysięcy firm, które łącznie stanowią trzecie największe źródło polskiego PKB. Wartość polskiego eksportu branży budowlanej w 2019 r. wyniosła około 8,2 mld euro, a jego średnioroczna dynamika z ostatnich 10 lat to 110%, podkreślono.

Akcelerator Innowacji i Ekspansji to wspólne przedsięwzięcie Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju, Ministerstwa Rozwoju oraz Grupy PFR, którego celem jest zdynamizowanie eksportu oraz wsparcie innowacji w branżach strategicznych wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

bEExOmKq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)